Wybierz samochód

Chrysler Intrepid

Chrysler Intrepid to samochód osobowy klasy średniej-wyższej produkowany przez Chrysler Corporation. Auto znane było głównie jako Dodge Intrepid, jednak na rynek kanadyjski auto zostało wypuszczone pod marką Chrysler. Auto pojawiło się w 1993 roku. Konstrukcyjnie był powiązany z modelami Chryslera Concerde, LHS czy New Yorker.

Intrepid występował jako 4-drzwiowy sedan zaprojektowany zgodnie z filozofią Cab-Forward. Polgała ona na cofnięciu tylnej osi, zastosowaniu dużej i mocno pochylonej przedniej szyby oraz krótkich zwisów, aby jak najbardziej zwiększyć wnętrze zarówno fizycznie jak i optycznie. Do napędu stosowano benzynowe silniki V6 o pojemności 3.3 oraz 3.5 litra, generujące kolejno 161 oraz 214 KM. Moc kierowana była na przednie koła za pośrednictwem 3- oraz 4-biegowej skrzyni automatycznej.

W 1998 roku pojawiła się II generacja Chyslera Intrepid. Nadwozie nieznacznie urosło oraz zostało nieco zaokrąglone, dodatkowo udało się wygospodarować więcej miejsca wewnątrz. Rok później wprowadzono także nowe materiały tapicerki oraz większe stabilizatory poprzeczne. Do napędu posłużyły nowe, lżejsze jednostki V6 generujące teraz 203 i 228 KM z 2.7 oraz 3.2 litra pojemności. W 2000 roku wprowadzono topową odmianę R/T z 3.5-litrowym, 245-konnym silnikiem V6. 3 lata później skrót został zmieniony na SXT, a moc zwiększono do 253 KM.

W 2004 roku zakończono produkcję Chryslera Intrepid, a tym samym zakończył się okres produkcji aut przednionapędowych klasy średniej-wyższej w Chryslerze.

Chrysler Intrepid - generacje

Czy włoskie auta zawsze są ryzykowne?

Chrysler Intrepid (1993 - 1998)

Chrysler Intrepid - powiązane artykuły

Pokaż więcej