Wybierz samochód

Citroen C-Crosser

Citroen C-Crosser

Citroën C-Crosser to pierwszy samochód sportowo-użytkowy francuskiej marki. Auto zadebiutowało w 2007 roku i zostało opracowane we współpracy koncernu PSA z Mitsubishi. Jego bliźniaczymi modelami są Peugeot 4007 oraz Mitsubishi Outlander.

Mimo rosnącego trendu na auta tej klasy, pojazd nigdy nie odniósł dużego sukcesu – klientela chętniej wybierała bratniego Outlandera. C-Crosser cechuje nienaganna stylistyka z mocno zaokrąglonym przodem dostosowanym do panującej stylistyki modeli Citroëna oraz wysoko poprowadzona kabina pasażerska, która jest bardzo przestronna. Auto może przewieźć nawet 7 pasażerów, bowiem w 3. rzędzie znajdują się siedzenia chowane w podłodze bagażnika. W przypadku gdy są one złożone, bagażnik oferuje 441 litrów pojemności.

Do napędu posłużył 1 benzyniak i 1 turbodiesel. W pierwszym przypadku mieliśmy do czynienia z 2,4-litrową jednostką wolnossącą generującą 170 KM. Silnik wysokoprężny natomiast, miał 2 litry pojemności i rozwijał 156 KM. Moc przekazywana była na przednią lub obie osie za pomocą 5- lub 6-biegowej skrzyni manualnej, 6-biegowego automatu lub przekładni CVT.

W 2012 roku zakończono produkcję auta, a jego następcą został model C4 Aircross. Rywalem Citroëna C-Crosser był m.in. Nissan X-Trail.

Citroen C-Crosser - generacje

Citroen C-Crosser - powiązane artykuły