Wybierz samochód

Citroen c4 aircross

Citroen C4 Aircross

Citroën C4 Aircross to miejski crossover produkowany przez koncern PSA we współpracy z Mitsubishi. Zostało zaprezentowane w 2012 roku i jest uterenowioną wersją popularnej C4, ale pozostaje mniejszy od SUV-a C-Crossera.

Auto zostało zbudowane na tej samej płycie podłogowej co Mitsubishi ASX i Peugeot 4008. O ile wiele elementów odziedziczył po C4, to stylistycznie nawiązuje do linii DS. Citroën bez problemu pomieści 5 osób oraz da im do dyspozycji 442 litry przestrzeni ładunkowej (1193 l po złożeniu II rzędu siedzeń). Dysponując tylko napędem na przednią oś, C4 Aircross może mieć trudności nawet nietrudnym terenie, ale producent udostępnił możliwość zamówienia napędu na 4 koła (tylko w przypadku diesla). Napęd jest przenoszony za pomocą 5- lub 6-stopniowej skrzyni automatycznej.

Pod maskę trafił jeden benzyniak i dwa diesle. Pierwszy z nim ma pojemność 1,6 litra i rozwija moc 117 KM. Motory wysokoprężne mają pojemność 1,6 i 1,8 litra i odpowiednio moc 114 i 150 KM. Na rynku azjatyckim jest dodatkowo dostępny 2-litrowy silnik wolnossący o mocy 150 KM, do którego można zamówić przekładnię bezstopniową.

Konkurencją Citroëna C4 Aircross są m.in. Nissan Qashqai oraz Ford Kuga.

Citroen C4 Aircross - generacje

Citroen C4 Aircross - powiązane artykuły