Oryginalnemu wyglądowi zewnętrznemu towarzyszy wyjątkowe wnętrze, wyróżniające się odważną architekturą i technologicznym wyposażeniem. Koncept ten jest owocem spotkania największych kreatorów świata mody i luksusu. Wykorzystanie haftów Lesage i kryształków Swarovskiego potwierdza umiejętność DS łamania schematów i łączenia elementów pochodzących z różnych światów, po raz pierwszy w motoryzacji.

Ten 4-drzwiowy pojazd ma 4,21 m długości i 1,98 m szerokości. Wyróżnia się wyrazistym i charyzmatycznym stylem o naprężonych liniach, z niską pozycją kierowcy (wysokości 1,35 m).

Szeroki i mocny przód Divine DS nawiązuje do kształtu osłony chłodnicy DS Wings zastosowanej po raz pierwszy w modelach DS 5LS i DS 6, przy czym jest jeszcze bardziej imponujący i rozciągnięty, nadając sylwetce status samochodu premium środkowej części osłony chłodnicy zostało umieszczone logo DS. Gra różnych odcieni chromowanych elementów zastosowanych na opływowych częściach w kształcie wierzchołków diamentów różnej wielkości nadaje przodowi przestrzenny, futurystyczny wygląd.

Od strony kierowcy obowiązuje technologiczny styl dopracowany jak szlachetny klejnot. Centralna konsola kształtem nawiązująca do kręgosłupa wyodrębnia elementy związane ze sterowaniem pojazdem. Majestatyczne, pokryte białym złotem wykończenie tworzy nastrój wyrafinowanej elegancji. Przełączniki typu „toogle switches” są oprawione w cięte na wymiar kamienie. W środkowej części znajduje się cyfrowy zegar osadzony w czarnym granicie oprószonym złotym pyłem.

Marka DS inauguruje w prototypie Divine DS nowatorską koncepcję Hypertypage, która wykracza poza ramy klasycznej personalizacji, proponując klientowi wybór wystroju wnętrza godny kreacji haute couture z wykorzystaniem szlachetnych materiałów rzadko stosowanych w motoryzacji. Dzięki desce rozdzielczej i panelom drzwi, które mogą zostać zmienione w zaledwie 15 minut, dostępne są trzy wersje wnętrza. Trzy zamienne « dress kody» w zależności od nastroju uosabiają trzy różne osobowości:

- styl « Mâle » oferuje elegancki, współczesny design, w którym naturalne włókno węglowe zastosowane jako materiał tekstylny przeplata się z patynowaną, lakierowaną skórą. Bardzo męskie połączenie materii tworzy atmosferę, która zachęca do jazdy. Całość jest zwieńczona czerwono-czarnym ściegiem.

- styl « Parisienne Chic » jest zaproszeniem do świata elegancji na miarę Paryża, oferując wykończenie materiałów Haute Couture. Naturalna skóra najwyższej jakości w kolorze kości słoniowej łączy się z plisowaną i haftowaną jedwabną satyną w panelach drzwi, ozdobioną perełkami i kryształkami. Hafty wykonane przez firmę Lesage o światowej renomie nawiązują rysunkiem do logo DS.

- styl « Fatale Punk » tworzy bardziej mroczny nastrój glamour. Dominuje w nim czarna skóra pikowana kryształkami, miejscami subtelnie przekłuta w stylu piercingu. Panele drzwi są pokryte połyskliwym materiałem Crystal Fabric Swarovski złożonym z milionów drobniutkich, surowych i ciętych kryształków. Atmosfera na wskroś rockowa.

Odważna koncepcja Hypertypage ożywia wnętrze konceptu i stanowi zapowiedź przyszłych modeli DS, które będą w pełni odzwierciedlać osobowość klientów. We wnętrzu Divine DS technologia cyfrowa króluje w kokpicie, wspomagając kierowanie pojazdem i współtworząc styl wnętrza.

. Wielofunkcyjny ekran umieszczony w konsoli dachowej uwalnia miejsce w desce rozdzielczej i zastępuje środkowe lusterko wsteczne. Ekrany w osi kierowcy są zastąpione systemem wyświetlania podstawowych informacji w polu widzenia drogi, uzupełnionym ekranem holograficznym zlokalizowanym za kierownicą. Trójwymiarowy system umożliwia wyświetlanie informacji nawigacyjnych bez odwracania wzroku od drogi.

Prototyp został wyposażony w silnik benzynowy turbo 1.6 THP 270 KM z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Gwarantuje on wysokie osiągi, zapewniając maksymalną moc wynoszącą 199 kW dla prędkości obrotowej 6 000 obr/ min oraz maksymalny moment 330 Nm w zakresie od 1 900 obr/min do 5 500 obr/min.

Citroën Divine DS zostanie zgłoszony do konkursu elegancji w Chantilly w niedzielę 7 września 2014, a następnie pokazany z okazji międzynarodowego salonu samochodowego w Paryżu, który rozpocznie się w czwartek 2 października 2014 roku.