Wybierz samochód

Citroen SpaceTourer

Citroën SpaceTourer to duży van oferowany przez francuski koncern PSA. Auto pojawiło się w 2016 roku jako następca modelu C8 i zostało zaprojektowane przy współpracy PSA z Toyotą – jego bliźniaczymi modelami są Peugeot Traveller oraz Toyota ProAce. Wcześniej Francuski koncern znany był z projektowania zarówno dostawczych jak i osobowych vanów z Fiatem, jednak Ci nie wyrazili chęci do kontynuacji współpracy. Dostawcza odmiana nosi nazwę Jumpy.

Citroën SpaceTourer ma dosyć dużą powierzchnię drzwi w stosunku do wysokości okien, co sprawia wrażenie iż jest niski. Jest to jednak tylko złudzenie, bowiem SpaceTourer ma ok. 1,9 metra wysokości. W zależności od wersji, występuje od w 3 wersjach długościowych – XS, M oraz XL. W zależności do tego może zabrać na pokład aż do 9 pasażerów. Wnętrze jest bardzo przestronny i każdy pasażer otrzymuje tu indywidualne siedzenie. Schowków jest również sporo, a ich łączna pojemność wynosi 74 litry. Wsiadanie i wysiadanie ułatwiają elektrycznie odsuwane drzwi.

Pod maską znaleźć można wyłącznie silniki o zapłonie samoczynnym HDi. Początkowo były to jednostki o pojemności 1.6 oraz 2 litrów, które generowały kolejno 95/112 oraz 150/177 KM. W 2018 roku mniejszy silnik został wycofany na rzecz nowej, 1,5-litrowej jednostki która występuje w wariantach 100- oraz 120-konnych. Moc kierowana jest na przednie koła za pomocą 5- lub 6-biegowej skrzyni manualnej lub 6-stopniowej przekładni automatycznej. Dodatkowo w 2018 roku do oferty dołączył nowy, 8-stopniowy „automat”.

Citroen SpaceTourer - generacje

Citroen SpaceTourer - powiązane artykuły