Producent dzieli się również ważnymi poradami biznesowymi. Poprzez zmianę opon we właściwym momencie, można nie tylko wypełnić surowe wymagania przepisów w północnej Europie i krajach alpejskich, ale również wykorzystywać opony zimowe przez cały rok. Właściwe wyposażenie zimowe pojazdów może być też ważnym elementem wyróżniającym w porównaniu do konkurencji.

"Wyposażenie pojazdu musi być odpowiednie do warunków pogodowych. Odnosi się to zwłaszcza do właściwego ogumienia oraz środka przeciwko zamarzaniu przedniej szyby". To rozwiązanie prawne (punkt 2, podrozdział 3a niemieckiego kodeksu drogowego) pozostawia możliwość szerokiej jego interpretacji, jeśli chodzi o kryteria właściwego doboru zimowego wyposażenia. Pomimo to, instrukcje, jakie otrzymują niemieccy policjanci, którzy mogą karać za wykroczenia drogowe kierowców jeżdżących na niewłaściwych oponach, są bardzo jasne. Podstawowy powód to fakt, że użytkowanie opon letnich lub zużytych opon zimowych, w trudnych warunkach atmosferycznych grozi buksowaniem i znaczącym wydłużeniem drogi hamowania.

Dla przewoźników autobusowych i autokarowych, wyposażenie ich pojazdów zgodnie z przepisami prawa bez szczegółowej wiedzy specjalistycznej może okazać się niebezpiecznym ryzykiem - zwłaszcza, że prawne interpretacje w tym zakresie pozostają niewystarczające z powodu łagodnej, ostatniej zimy, pogody.

Rada firmy Continental w tej kwestii jest następująca: w przypadku łagodnej zimy oraz poruszania się po płaskim terenie, który jest regularnie odśnieżany, standardowe opony z bieżnikiem głębszym niż 4mm, są wystarczające. Jeśli nowe opony są zakładane jesienią, taka głębokość bieżnika jest gwarantowana przez cały normalny okres użytkowania.

Jednak wymagające warunki zimowe oraz trasy położone na wysokościach - oba te elementy są częste w Niemczech, nawet w terenie zabudowanym, oznaczają, że lepiej jest zastosować specjalne opony zimowe. Coraz więcej firm przewozowych, w celu zapewnienia bezpieczeństwa swoich usług, polega na opracowanych z zastosowaniem najnowszych technologii oponach zimowych Continental. Gdy nadchodzi moment zmiany opon na zimowe, priorytetem jest zawsze oś prowadzącą.

Opony zimowe Continental w segmencie opon użytkowych tworzą jedną rodzinę opon zimowych. Ich opis, poza indywidualnym oznaczeniem, dodatkowo wskazuje oś, na którą zostały przeznaczone. Dotyczy to opon HSW Scandinavia na oś prowadzącą oraz HDW Scandinavia na oś napędową. Opis "Scandinavia" wskazuje na wyjątkowe cechy opony, przeznaczonej do użytkowania nawet podczas najcięższych, skandynawskich zim.

Opony Continental przeznaczone do użytku zimowego mają specjalnie zaprojektowany wzór bieżnika, który ma na celu zwiększenie przyczepności na śniegu i lodzie - podczas ruszania pojazdu bieżnik zachowuje się bardzo plastycznie, pomnażając ilość punktów opony stykających się z zimową nawierzchnią drogi. Gdy pojazd porusza się, ruch bieżnika zwiększa się, co sprawia, że śnieg i lód, które w niego wpadają, są natychmiast usuwane. W rezultacie, zimowe opony HDW Scandinavia oferują przyczepność lepszą o 15% na śniegu i o 12% na lodzie, w porównaniu do całorocznych opon M+S HDR+.

Continental opracowuje i produkuje nowe modele opon zimowych od ponad 70 lat. Aktualnie wszystkie one noszą charakterystyczny symbol - płatek śniegu oraz oznaczenie "Winter" (ang. zima) na ścianach bocznych.

W ruchu międzynarodowym region, w którym użytkowany jest pojazd wskazuje, czy konieczne jest zastosowanie specjalnych opon zimowych. W Europie istnieje swego rodzaju lądowy korytarz wiodący z północnych krańców Skandynawii poprzez Alpy wprost nad Morze Śródziemne. Warunki topograficzne spotykane na tym obszarze, a zwłaszcza duże opady śniegu oznaczają konieczność zastosowania opon zimowych. Na wyposażeniu pojazdu muszą się również znajdować łańcuchy śnieżne. W dodatku wiele krajów leżących we wspomnianym regionie posiada swoje własne regulacje prawne dotyczące zimowego wyposażenia pojazdu. Z prawnego punktu widzenia i w kategoriach bezpieczeństwa na drodze, podczas podróży w tych krajach, lepiej jest stosować odpowiednie opony zimowe.

Ponieważ w transporcie pasażerskim największą rolę, obok bezpieczeństwa, odgrywa komfort jazdy, Continental przyłożył dużą wagę do opracowania opon zimowych charakteryzujących się dużym wyciszeniem. Opony zimowe Continental przeznaczone dla autobusów i autokarów noszą oznaczenie e4-s zgodne z dyrektywą UE 2001/43/EG, którym znakowane jest ogumienie niewywołujące hałasu.

Aby zagwarantować, że inwestycja związana z zakupem opon zimowych ma również sens z ekonomicznego punktu widzenia, Continental włożył wiele wysiłku w opracowanie konceptu "inteligentnego zużycia". Polega on tym, że wzór zimowego bieżnika zmienia się w bardziej konwencjonalny, który można stosować w późniejszych miesiącach - wiosennych i letnich. Rozwiązanie to pozwala ograniczyć koszt zmiany i składowania opon sezonowych.

Opony HSW Scandinavia na oś prowadzącą w rozmiarze 275/70 R 22.5 są również dostępne w opcji przeznaczonej dla lokalnego transportu publicznego. Ten rodzaj opon posiada wzmocnioną ścianę boczną oraz wskaźniki zużycia bieżnika na obu ścianach bocznych. To wszystko sprawia, że opony te są doskonałym, całorocznym rozwiązaniem dla autobusów.