Na starcie do wyścigu ma pojawić się model FF 91 Prototype, który jak twierdzą szefowie Faraday Future pokona Teslę. W ostatnich latach widać wyraźny wzrost udziału w tym niebezpiecznym wyścigu samochodów elektrycznych. Powód jest dość oczywisty. Z jednej strony napędzane silnikami elektrycznymi samochody mają potężny moment obrotowy, który jest mile widziany podczas górskiej wspinaczki, a co jeszcze ważniejsze, w przeciwieństwie do silników spalinowych, elektryki nie trasą mocy kiedy na dużej wysokości natrafiają na rozrzedzone uboższe w tlen powietrze.

Przyszłość Faraday Future nie jest klarowna. Podobno firma jest mocno zadłużona i nie ma praw do wszystkich projektów jakie chce wprowadzić do produkcji. O niejasnej sytuacji Faraday Future świadczą również rotacje kadrowe na kluczowych stanowiskach.

Dumne deklaracje szefostwa firmy na temat doskonałości FF 91 Prototype nie znalazły jeszcze ani razu zweryfikowane przez rzeczywistość, więc z tym większymi emocjami czekamy na pojedynek z Teslą jaki ma się odbyć podczas słynnego amerykańskiego wyścigu, który będzie transmitowany przez telewizję na żywo.