Wybierz samochód

Daihatsu Materia

Daihatsu Materia

Daihatsu Materia to kompaktowy samochód typu MPV produkowany przez japoński koncern. Auto zadebiutowało w 2006 roku i wywołało niemałe poruszenie w motoryzacyjnym świecie.

W zależności od rynku, pojazd znany był także jako Coo (m.in. w Japonii), a jego bliźniaczymi modelami była Toyotą bB oraz Subaru Dex. Konstrukcyjnie Materia bazuje na miejskim Sirionie. Wcześniej wspomniane poruszenie było spowodowane nietuzinkową stylistyką auta. 5-drzwiowa Materia, mimo pudełkowatego kształtu miała również wiele zaokrągleń. Z przodu wyróżniała się wysoko poprowadzona linia maski, natomiast z tyłu – niemal prostopadłe zakończenie nadwozia.

Wewnątrz Materia mogła pomieścić 5 pasażerów, a tylna kanapa została zamontowana na szynie, dzięki czemu można ją było przesuwać, dostosowując ilość potrzebnego miejsca do wymagań pasażerów. W zależności od jej ustawienia, bagażnik miał od 181 do 294 litrów pojemności. Charakterystyczne było także umiejscowienie liczników, które znajdowały się pośrodku deski rozdzielczej.

Do napędu auta mogły służyć 2 benzyniaki – mniejszy miał 1.3 litra pojemności, a większy – 1.5. Silniki generowały odpowiednio 91 oraz 103 KM, a moc przekazywana była na przednią lub obie osie za pomocą 4-stopniowego automatu lub 5-biegowej skrzyni manualnej.

Niestety ze względu na zbyt wysoką cenę (ok. 60 tys. zł) auto nie zdobyło oczekiwanej popularności, mimo iż oferowało bogate wyposażenie standardowe w swojej klasie. Ostatecznie produkcję Daihatsu Materii zakończono w 2012 roku.

Daihatsu Materia - generacje

Daihatsu Materia - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!