Wybierz samochód

Daihatsu Rocky

Daihatsu Rocky to średniej wielkości samochód terenowy wytwarzany przez japońskiego producenta. Auto zadebiutowało w 1987 roku jako następca dla modelu Taft/Wildtrack i w zależności od rynku występowało także pod nazwą Fourtrak oraz Rugger.

Rocky był autem przeznaczonym przede wszystkim w teren, dlatego na próżno szukać w nim udogodnień do jazdy w mieście czy na trasę. Jego mniejszym, bardziej przyjaznym codziennemu użytkowaniu bratem, był model Feroza, który z kolei w USA występował... właśnie pod nazwą Rocky.

Terenowe Daihatsu występuje w różnych wersjach nadwoziowych (w tym także w softtopie, dzięki czemu możemy cieszyć się jazdą pod gołym niebem), a podwozie mogło mieć różne rozstawy osi. Rocky z krótkim rozstawem osi oraz silnikiem wysokoprężnym miał oznaczenie F70, z krótkim rozstawem oraz benzyniakiem – F80, odpowiednio z długim rozstawem osi – F75 oraz F85RV a pick-up w odpowiednimi silnikami – F77 oraz F87.

W 1993 roku, auto przeszło na tyle poważne modyfikacje, iż zdecydowano sprzedawać je jako kolejną generację. Poza drobnymi zmianami nadwozia, wiele poprawek dokonano w podwoziu oraz zawieszeniu, zmieniając nieco jego konstrukcję. We wcześniejszych latach dokonywano wielu drobnych poprawek stylistycznych nadwozia. Do napędu służył 1 silnik benzynowy oraz 1 wysokoprężny który w miarę upływu lat był modernizowany i ulepszany.

W pierwszym przypadku mieliśmy do czynienia z 2,2-litrową jednostką generującą 91 KM. W drugim natomiast, początkowo wolnossący, 2,8-litrowy diesel rozwijał 73 KM. Po dodaniu turbosprężarki, moc wzrosła do 91 KM, a po kolejnych modyfikacjach – do 102 KM. Na niektórych rynkach, moc jednostki została ograniczona do 98 KM. Napęd był przenoszony na 4 koła.

Na rodzimym rynku, produkcja została zakończona w 1997 roku, jednak na potrzeby eksportowe, montaż Daihatsu Rocky trwał aż do 2002 roku.

Daihatsu Rocky - generacje

Daihatsu Rocky - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!