Wybierz samochód

Daihatsu Trevis

Daihatsu Trevis to miejski samochód osobowy typu kei-car produkowany przez japoński koncern. Auto pojawiło się na rynku w 2004 roku jako europejska wersja II generacji modelu Mira Gino. Pierwsza odsłona tego modelu nie pojawiła się na Starym Kontynencie.

Trevis na rodzimym rynku (znany tam jako Mira Gino) miał malutki, 0,7-litrowy silnik benzynowy, co w połączeniu z jego kompaktowymi wymiarami wiązało się z zakwalifikowaniem go do grupy aut typu kei-car, które w Kraju Kwitnącej Wiśni objęte były specjalnymi ulgami podatkowymi.

Ze względu na brak takich przepisów w Europie, Japończycy zdecydowali się umieścić w miejskim Daihatsu 1-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy generujący 58 lub 64 KM. Dzięki niskiej masie pojazdu wynoszącej niespełna 800 kg, taka moc wystarczała do sprawnego poruszania się po mieście. Jednostka połączona była z 4-stopniowym automatem lub 5-biegową skrzynią manualną, a co ciekawe, do wyboru był napęd na przednią lub obie osie.

5-drzwiowy hatchback miał stylistycznie nawiązywać do retro-designu znanego brytyjskiego Mini. Ta sztuka wyszła Japończykom zdecydowanie lepiej w pierwszej odsłonie Mira Gino, choć trzeba przyznać iż Trevis ma swój urok.

W 2009 roku zakończono produkcję Daihatsu Trevis'a, a jego następcą został model Mira Cocoa

Daihatsu Trevis - generacje

Kia Rio w nowej odsłonie

Daihatsu Trevis I (1999 - 2004)

Daihatsu Trevis - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!