Ochrona przed zabrudzeniami, rozdarciami, przetarciami

Właściciele aut często nie zdają sobie sprawy z tego, jak łatwo i szybko na tapicerce mogą pojawić się trudne do usunięcia plamy. Najwięcej powodów do obaw mają kierowcy z fotelami wykończonymi welurem lub tapicerką tekstylną. Pierwsze zmiany w wyglądzie wnętrza jesteśmy w stanie zauważyć dopiero, gdy przyjmą postać poważnych wytarć lub odbarwień. Niezmywalne plamy i nieestetyczne ślady mogą być efektem rozlanych napojów, sosów czy rozsypanych okruchów.

Jeśli do tego dodamy obecność dzieci i czworonogów wśród pasażerów, to utrzymanie tapicerki w należytym porządku może okazać się praktycznie niemożliwe. W takich sytuacjach rekomendowany jest zakup pokrowców na fotele. Pozwalają one w prosty i komfortowy sposób zapobiec wielu uporczywym zabrudzeniom oraz konieczności zakupienia drogich i nie zawsze wydajnych środków do czyszczenia tapicerki. Pokrowce na siedzenia nie wchłaniają plam oraz pozostawiają brud na powierzchni. W ten sposób są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz są przystosowane do prania w pralce.

Zmiana wyglądu wnętrza samochodu

Okazuje się, że wielu kierowców decyduje się na zakup pokrowców na fotele, ponieważ pozwalają na uatrakcyjnienie wnętrza. Ich szeroki wybór sprawia, że samochód może nabrać zupełnie innego wyglądu. Wśród nich można znaleźć produkty wykończone ekoskórą nawiązujące barwą np. do koloru lakieru. Zakup pokrowców na siedzenia to nie tylko sposób na odświeżenie designu wnętrza auta, ale też możliwość ukrycia uszkodzeń. To zdecydowanie mniejszy wydatek niż renowacja siedzisk.

Współcześnie produkowane pokrowce dostępne są w wielu wariantach. Obicia welurowe podkreślą sportowy charakter samochodu. Z kolei materiały skórzane zawsze będą kojarzone z szykiem i elegancją. Osłony z bawełny i poliestru nadadzą neutralny i uniwersalny wygląd, który będzie pasować do każdego auta. W ostatnim czasie na popularności zyskały pokrowce samochodowe szyte na miarę. Ich idealne dopasowanie nie ograniczy w żaden sposób funkcji foteli, a przede wszystkim zaspokoi każde zapotrzebowanie.

Komfort i bezpieczna podróż w dobrej cenie

Pokrowce są produktami, które nie tylko można swobodnie dostosować do swoich gustów i potrzeb, ale też do zasobności portfela i oczekiwań związanych z komfortem podróży. Najtańsze osłony na siedzenia, to tzw. koszulki, które pełnią rolę maskującą i ochronną. Bardziej wymagający kierowcy zainwestują w pokrowce wyposażone w dodatkowe funkcje. Zawierają one często specjalne szwy, intuicyjne zamki czy antypoślizgowe elementy. Za klasyczne pokrowce zapłacimy około 100 złotych, za bardziej oryginalne komplety nawet około 300 złotych (sprawdź np. tutaj https://www.mkn-moto.pl/pokrowce-na-siedzenia-uniwersalne-c-13885.html).

Najbardziej innowacyjne z nich wykonane są z materiałów, które zapamiętują kształt ciała i reagują na jego ruchy. Za ich sprawą długotrwałe spędzanie czasu za kierownicą jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Niektóre pokrowce posiadają specjalne certyfikaty, które umożliwiają otwieranie bocznych poduszek powietrznych w sytuacjach awaryjnych.