Wybierz samochód

Eagle Medallion

Eagle Medallion to samochód osobowy klasy średniej produkowany przez amerykański koncern motoryzacyjny. Auto pojawiło się w 1987 roku i w rzeczywistości było bliźniaczym modelem Renault 21 przeznaczonym na rynek północnoamerykański, od którego różnił się m.in. jednostkami napędowymi, wykończeniem wnętrza oraz detalami w nadwoziu.

Medalion występował zarówno jako 4-drzwiowy sedan oraz 5-drzwiowe kombi, przy czym oferował bardzo dużo miejsca dla pasażerów, a w przypadku kombi które miało większy rozstaw kół niż sedan, można było domówić III rząd siedzeń, dzięki czemu auto mogło zabrać 7 pasażerów.

Silnik został zapożyczony od Renault, a co ciekawe, mimo napędu na przednią oś, jednostka napędowa montowana była wzdłużnie, a nie poprzecznie. Jedynym dostępnym motorem był 2,2-litrowy benzyniak R4 generujący 125 KM, który mógł współpracować z 3-stopniowym automatem bądź 5-biegową skrzynią manualną.

Mimo świetnych predyspozycji do osiągnięcia sukcesu, Eagle Medallion nigdy nie odniósł sukcesu na rynku amerykańskim, a jego produkcja została zakończona już w 1989 roku.

Eagle Medallion - generacje

Eagle Medallion - powiązane artykuły