Wybierz samochód

Eagle Summit

Eagle Summit to samochód osobowy klasy średniej-niższej produkowany przez amerykański koncern motoryzacyjny. Auto pojawiło się na rynku w 1989 roku jako następca modelu Vista.

Początkowo dostępny by jedynie 4-drzwiowy sedan, jednak z biegiem lat na rynku pojawiło się także 2-drzwiowe coupe, 3-drzwiowy hatchback oraz 5-drzwiowy MPV. W zależności od nadwozia, pojazdy bazowały konstrukcyjnie na modelach Mitsubishi – Lancer (sedan), Colt (hatchback) oraz Space Wagon (MPV).

Do napędu służyły benzynowe silniki 1.5 (81 KM) oraz 1.6 (123 KM), które z biegiem lat były unowocześniane, a pierwszy z nich zyskał w 1991 roku dodatkowe 12 KM. W tym samym roku Summit otrzymał nowy grill. Moc kierowana była na przednią oś za pomocą automatycznej skrzyni o 3 lub 4 przełożeniach lub manualnej o 4 lub 5 biegach.

W 1992 roku w salonach pojawiła się II generacja Summita. Nadwozie znacznie się zmieniło przybierając atrakcyjne, nowoczesne kształty. Tym razem auto bazowało głównie na Mitsubishi Mirage.

W 1993 roku do oferty wprowadzono nową, 1,8-litrową jednostkę benzynową o mocy 115 KM. Tym razem, oprócz standardowego napędu na przód, opcjonalnie można było zamówić napęd AWD. Z kolei wśród skrzyń biegów, do wyboru był 3- oraz 4-biegowy automat, a także 5-biegowa przekładnia manualna.

W 1996 roku zakończono produkcję Eagle'a Summit.

Eagle Summit - generacje

Eagle Summit - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!