Nowy elektryczny SUV ŠKODY

Nazwa modelu ENYAQ pochodzi od irlandzkiego imienia Enya, które w tłumaczeniu oznacza „źródło życia”. To początek nowej ery elektromobilności dla marki z ponad 120 letnią tradycją. Jego stworzenie otwiera kolejny rozdział w historii ŠKODY, w ramach którego wyznacza się nowe standardy projektowania samochodów z napędem niekonwencjonalnym. ENYAQ iV jest pierwszym seryjnie produkowanym modelem opartym na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen, opracowanej specjalnie dla samochodów elektrycznych. Jednocześnie nowy SUV ŠKODY nawiązuje do typowych cech marki, takich jak: design, innowacyjne i przestronne wnętrza, połącznie komfortu i funkcjonalności oraz bezpieczeństwo.

Czym wyróżnia się nowy elektryczny ENYAQ iV?

Moc, zasięg i czas ładowania to jedne z kluczowych parametrów auta elektrycznego. ŠKODA ENYAQ iV może pochwalić się mocą nawet 204 KM i przyspieszeniem 8,5 s do 100 km/h. Na jednym ładowaniu można przejechać ponad 500 km, a jeśli podczas podróży pojawi się taka konieczność, baterię od 5% do 80% naładujemy w niecałe 40 minut. Dzięki nowej platformie modułowej możliwe było zaprojektowanie jeszcze bardziej przestronnego i bardziej wyrazistego wnętrza. To sprawia, że elektryczny SUV wyróżnia się na tle pozostałych samochodów w swojej klasie.

Debiut ENYAQ iV we Wrocławiu

Już 14 maja od godz. 17.00 podczas premiery w salonie ŠKODA Motorpol Wrocław goście będą mieli okazję przyjrzeć się z bliska ENYAQ iV, poznać nowy styl projektowania oraz zastosowane innowacje. Prezentację poprowadzą eksperci ŠKODA Auto Safety, , którzy opowiedzą o możliwościach nowego SUV-a marki, przedstawią korzyści płynące z użytkowania pojazdu z napędem elektrycznym oraz podzielą się fascynującymi faktami o ENYAQ iV. Odbędzie się również panel dyskusyjny nt. elektromobilności i jej rozwoju w Polsce oraz na świecie. O gości zadbają także Doradcy z salonu ŠKODA Motorpol Wrocław.

Elektryzujące nocne jazdy testowe z ENYAQ iV

Prezentację dopełnią nocne jazdy testowe. Do dyspozycji zaproszonych gości będą aż 4 ŠKODY ENYAQ iV. Każda z nich zaoferuje gościom doskonałe wrażenia z jazdy, zaprezentuje możliwości napędu elektrycznego i z pewnością obudzi emocje jakich do tej pory nie zaznali. Jazda testowa to również czas kiedy warto sprawdzić innowacyjne rozwiązania zastosowane we wnętrzu, takie jak: system multimedialny, systemy asystujące i wspierające bezpieczeństwo czy wyświetlacz z rozszerzoną rzeczywistością. Będzie to świetna okazja do porównania dynamiki i efektywności napędu elektrycznego ze spalinowym.

Nowy ENYAQ iV charakteryzuje się eleganckim i nowoczesnym wnętrzem wyposażonym w innowacyjne technologie Foto: Motorpol
Nowy ENYAQ iV charakteryzuje się eleganckim i nowoczesnym wnętrzem wyposażonym w innowacyjne technologie

Uwadze gości nie umknie również komfort podróżowania jaki zapewnia ENYAQ iV. Nowo zaprojektowane wnętrze kompaktowego SUV-a daje jeszcze więcej miejsca zarówno dla pasażerów, jak i bagażu. Nowoczesny design, ekologiczne materiały i wysoka jakość wykonania nadają wnętrzu elegancji i sprawiają, że jazda tym samochodem staje się jeszcze przyjemniejsza.

Aby jazdy próbne zostały przeprowadzone w maksymalnie bezpiecznych i komfortowych warunkach, każdy samochód demonstracyjny zostanie w pełni zdezynfekowany i przygotowany dla kolejnego gościa.

Rozpoczęcie ery e-mobilności w salonie ŠKODA Motorpol Wrocław

Już 14 maja o godz. 17.00 Wrocław przywita nową elektryczną ŠKODĘ ENYAQ iV. Nastał czas elektromobilności, który swój bieg rozpoczyna w salonie ŠKODA Motorpol Wrocław przy al. Karkonoskiej 81.

Do zobaczenia!

Kontakt do organizatorów:

Dorota Jeżewska

Koordynator Działu Marketingu

E-mail: dorota.jezewska@motorpolwroclaw.pl

Tel. kom.: +48 729 055 778

Natalia Byjos

Specjalista ds. Marketingu

E-mail: natalia.byjos@motorpolwroclaw.pl

Tel. kom.: +48 729 058 400