• Nasze zestawienie obejmuje około 60 elektrycznych samochodów, wśród których znalazł się jeden model z napędem wodorowym – Toyota Mirai
  • W opisach poszczególnych modeli znajdziecie wszelkie informacje istotne przy zakupie, jak i podczas użytkowania elektrycznego samochodu
  • Przedstawione pojazdy przyporządkowaliśmy do różnych klas w zależności od wielkości aut oraz ich rodzaju

W Polsce z roku na rok rośnie liczba bateryjnych osobowych aut elektrycznych. Według licznika elektromobilności PZPM na koniec lutego było ich 20 167 egzemplarzy. Coraz lepsza, choć nadal niedostateczna, jest infrastruktura publicznych ładowarek. Według danych na koniec lutego w naszym kraju były 2034 Stacje ładowania (3963 punkty).

W naszym zestawieniu zebraliśmy niemal 60 elektrycznych samochodów różnych klas. Są wśród nich zarówno auta małe, jak i kompakty czy różnej wielkości SUV-y oraz vany.

Nie brakuje zarówno aut dla masowego odbiorcy, jak i luksusowych limuzyn czy odmian sportowych. To jeszcze nie wszystko, bowiem część aut przedstawiamy szerzej w tym numerze (Mercedes EQE, Kia e-Niro i EV6 oraz Levec TX).

Elektryki, które już są oferowane i te, które pojawią się wkrótce

Już wkrótce liczba aut elektrycznych powiększy się, bowiem debiutują kolejne modele: BMW iX1 i i7, Lexus RZ450e (s. 8-9) czy Nissan Townstar.

Wśród informacji, które przedstawiliśmy w zestawieniu, uwzględniliśmy dane najważniejsze z punktu widzenia użytkownika elektrycznego samochodu – pojemność baterii (netto), moc silnika, szybkość oraz moc ładowania prądem zmiennym i stałym i oczywiście, ceny zakupu.