812 Superfast to następca modelu F12 Berlinetta i co nas bardzo cieszy ma pod maską wolnossący majstersztyk inżynierii o 12 cylindrach. Wielu twierdzi, że to ostatnia generacja tego modelu z silnikiem atmosferycznym. Następca będzie najprawdopodobniej wspomagał się energią elektryczną.

Wiadomo, że 812 to jeden z najlepszych sportowych samochodów z silnikiem umieszczonym centralnie w przodu. Jeśli nie najlepszym… Jest łatwiejszy w kontrolowaniu podczas jazdy poślizgiem od modeli Ferrari z silnikami zamontowanymi za plecami i teraz dzięki skrętnym tylnej osi okazuje się jeszcze bardziej zwinny.

Z dużą pewnością możemy założyć, że 812 jest lepszym samochodem niż limitowany F12 tdf. Superfast ma pod maską 6,5 litowe V12, co daje dodatkowe 0,2 l pojemności i moc 800 KM. Dzięki temu podobnie jak 780-konny tdf rozpędza się do setki w czasie 2,9 s. Ferrari 812 Superfast maksymalnie może popędzić 340 km/h.

Ku zadowoleniu wszystkich motoryzacyjnych maniaków Ferrari nie ogranicza się do poprawnego politycznie wideo prezentującego włącznie wdzięki swojego dzieła.