Fiat 500X czerpie pełnymi garściami to co najlepsze z Fiata 500 zaprezentowanego w 1957 r. Stylistycznymi odniesienia do kultowego modelu można zauwazyć w postaci zaokrąglonych reflektorów i klasycznego logo z chromowanym wykończeniem maski.

Fiat 500X rozszerza rodzinę modelu 500, obejmującą obecnie modele: 500, 500C, 500L, 500L Trekking i 500L Living: samochody, które są bardzo różne, jeśli chodzi o przeznaczenie i charakter, lecz mające wspólne korzenie: kultowego Fiata 500.

Fiat 500X jest produkowany w unowocześnionym zakładzie SATA w Melfi (Potenza). Auto pojawi w ponad 100 krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych. Fiat 500X będzie oferowany w dwóch wersjach - miejskiej z napędem na koła osi przedniej, oraz idealnej na wypady w czasie wolnym - czyli 4x4.

Pod maskę Fiata 500X tradią wydajne silniki Diesla lub benzynowe, oraz trzy rodzaje skrzyń biegów - klasyczna skrzynia manualna, 9-biegowy automat, lub 6-biegową dwusprzęgłową przekładnię automatyczną.

Standardowym wyposażaniem w całej gamie Fiata 500X są tak istotne elementy, jak sześć poduszek powietrznych, przednie reflektory z funkcją jazdy dziennej, światła przeciwmgielne z automatycznie dostosowującą się funkcją doświetlania zakrętów oraz system stabilizacji toru jazdy.

Ponadto, w zależności od wersji i rynku, w standardzie lub na życzenie dostępnybędzie zaawansowany system ostrzegania przed zmianą pasa, system sygnalizacji martwego pola, oraz kamera cofania i układ wspomagający awaryjne hamowanie.