M-Sport ogłosił skład swego zespołu, który zaliczy wszystkie (13) rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata w sezonie 2014. Kierowcami zostali: Mikko Hirvonen (powrót po dwóch latach) i nadzieja Elfyn Evans.

Natomiast Robert Kubica otrzymał trzeci samochód z M-Sportu. Ford Fiesta RS WRC z logo Lotosu (wspierającego nadal starty kierowcy) pojawi się na starcie 13 rajdów zaliczanych do mistrzostw świata.

- Bardzo się cieszę, że wystartuję we wszystkich 13 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata w Fieście RS WRC - powiedział Robert Kubica. - Wsparcie mojego partnera, Grupy LOTOS w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem M-Sportu, stworzą solidne podstawy pod mój dalszy rozwój. Z niecierpliwością oczekuję na zdobywanie cennych doświadczeń na odcinkach mistrzostw świata.

- Zdecydowane zwycięstwo Roberta w WRC 2 w 2013 potwierdziło jego niezwykły talent i determinację - mówi prezes zarządu Grupy LOTOS, Paweł Olechnowicz. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wspierać tak doskonałego kierowcę. Robert nieustannie stawia sobie wyższe cele i robi to z pasją, która charakteryzuje jedynie największych sportowców. Wierzymy, że przyszły rok potwierdzi jego miejsce wśród najlepszych rajdowych kierowców świata.