Wybierz samochód

Ford Contour

Ford Contour

Ford Contour to samochód osobowy klasy średniej produkowany przez amerykański koncern. Auto zadebiutowało w 1995 roku, jako następca modelu Tempo, i w rzeczywistości była to amerykańska wersja europejskiego modelu Mondeo.

W związku z innym rynkiem zbytu, pojazd został nieco zmodernizowany pod docelowy rynek – zmodernizowano zarówno pas przedni jak i tylny, jednak technologicznie auta były identyczne. Bliźniaczym modelem w koncernie był Mercury Mystique. Ford Contour występował jedynie jako 4-drzwiowy sedan, w przeciwieństwie do europejskiego Mondeo, którego można było nabyć także w wersji kombi i liftback.

Od 1997 roku, amerykański Contour przybrał przedni pas od brata ze Starego Kontynentu. Do napędu pojazdu służyły wyłącznie benzyniaki. Podstawowym silnikiem była 4-cylindrowa jednostkaZetec o pojemności 2 litrów, generująca 125 lub 132 KM. Większa, widlasta „szóstka” o pojemności 2,5 litra rozwijała w zależności od roku produkcji 165 lub 170, oraz 195 KM. Moc przenoszona była na przednie koła za pomocą 4-stopniowego automatu lub 5-biegowej skrzyni manualnej.

W 2000 roku zakończono produkcję Forda Contour.

Ford Contour - generacje

Ford Contour - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!