Wybierz samochód

Ford Excursion

Ford Excursion

Ford Excursion to duży samochód sportowo-użytkowy i jeden z największych samochodów produkowanych przez koncern. Auto zadebiutowało w 1999 roku i zostało zbudowane na modelu F-Series w wersji Super Duty, która była rodziną największych pick-upów. Excursion był ówcześnie największym autem sportowo-użytkowym Forda.

5-drzwiowe nadwozie nie wyróżniało się niczym szczególnym i było typowe dla amerykańskich aut w tamtych czasach, jednak jego rozmiary nie pozwalały przejechać pojazdowi niezauważonym – Ford Excursion miał 5758 mm długości, i w zależności od wersji od 2029 do 2032 szerokości i od 1961 do 2042 mm wysokości, natomiast jego masa wynosiła ponad 3 tony. W 2004 roku dokonano faceliftingu, który polegał na dodaniu większej ilości chromu na pasie przednim oraz modernizacji tylnych świateł z tyłu.

Do napędu amerykańskiego kolosa służyły silniki V8 oraz V10. W pierwszym przypadku mieliśmy do czynienia z benzyniakiem o pojemności 5,4 litra, który generował 258 lub 263 KM oraz z 6- lub 7,3-litrowym turbodieslem, które rozwijały kolejno 329 oraz 238 lub 253 KM. W drugim przypadku, mieliśmy do czynienia z 6,8-litrowym silnikiem benzynowym generującym 314 KM. Moc kierowana była na tylne lub wszystkie koła za pomocą 4-biegowej skrzyni automatycznej lub 5-stopniowej przekładni manualnej.

W 2005 roku ze względu na znacząco spadające zainteresowanie modelem, produkcja Forda Excursion została zakończona, a jego następcą była przedłużona wersja modelu Expedition. Głównym konkurentem Forda Excursion był Chevrolet Suburban.

Ford Excursion - generacje

Ford Excursion - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!