Wybierz samochód

Ford Freestar

Ford Freestar

Ford Freestar to duży, rodzinny van produkowany przez amerykańską markę. Auto zadebiutowało w 2004 roku jako następca udanego modelu Windstar. Zarząd zdecydował się nie przedłużać modelu Windstar zgodnie z polityką firmy, która zakładała nadawanie modelom nazw zaczynających się na literę „F”.

Jego bliźniaczym modelem był Mercury Monterey, jednak był od nieco lepiej wyposażony niż Ford i występował tylko z największą jednostką napędową. Freestar, jak większość rodzinnych vanów, nie wyróżniał się niczym szczególnym. Typowa, jak na tamte czasy, amerykańska stylistyka powodowała, iż pojazd był nieco nudny. Dużym ułatwieniem przy wsiadaniu i wysiadaniu oraz na wąskich parkingach okazywały się odsuwany tylne drzwi, które znajdowały się po obu stronach vana. Freestar był w stanie pomieścić aż 7 osób, jednak niestety wykończenie wnętrze nie było najlepszej jakości.

Do napędu Forda Freestar służyły benzynowe silniki V6. Mniejszy miał pojemność 3,9 litra i generował 193 KM, natomiast większa, 4,2-litrowa jednostka rozwijała 201 KM. Napęd przenoszony był na przednie koła za pośrednictwem 4-stopniowego automatu. W 2007 roku zakończono produkcję Freestara ze względu na zbyt niskie zainteresowanie modelem. Niestety auto nie powtórzyło sukcesu poprzednika. Następcą Forda Freestar był model Flex.

Ford Freestar - generacje

Ford Freestar - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!