W nadchodzącym sezonie  zawodników czekają ponownie duże wyzwania, a rywalizacja będzie toczyła się w 10 wyścigach towarzyszących Grand Prix Formuły 1. Nowością w kalendarzu będą starty na Red Bull Ring w Austrii oraz podwójna runda kończąca na nowej, wyjątkowej pętli wokół parku olimpijskiego w Soczi w Rosji. Jak co roku organizatorzy starają się uatrakcyjnić starty – na torze Hockenheim w Niemczech zapowiedziany jest występ Patricka Dempsey’a, aktora znanego z wielu seriali telewizyjnych.

Wszystko zaczyna się jednak na słynnym torze Catalunya, który dzięki bliskości Pirenejów oferuje niezwykłe widoki fanom zgromadzonym na trybunach. Sama pętla jest bardzo techniczna i wymaga od kierowców wysokich umiejętności, niemniej jednak jej specyfika odpowiada Kubie Giermaziakowi, który w sezonie 2011 zajął w stolicy Katalonii wysokie 3. miejsce. Nasz rodak nie ukrywa dużych ambicji przed pierwszym startem nadchodzącego sezonu. W tym roku, obok polskiego zawodnika, drugim kierowcą obsługiwanym przez ten sam zespół techniczny będzie Brytyjczyk Ben Barker.

Kuba Giermaziak: „W tym roku sezon rozpoczynamy wyjątkowo późno. W trakcie przygotowań zaliczyliśmy cztery oficjalne dni testowe, po dwa w Barcelonie oraz na torze Hockenheim w Niemczech.  Po wyścigach w Hiszpanii i Monako czekają nas kolejne testy, które pomogą nam dopracować ustawienia samochodu na kolejne rundy. Liczę, że w tym roku zaprocentuje moje bogate doświadczenie. Nasze cele jak zawsze są ambitne. Dla mnie plan minimum to pierwsza trójka, ale jak zawsze będę walczyć o zwycięstwo. Musimy jednak pamiętać, że w tym sezonie w Porsche Supercup startuje wielu bardzo dobrych kierowców oraz ekip i każdy wyścig będzie prawdziwym wyzwaniem i ostrą walką o punkty w klasyfikacji generalnej.”