Wybierz samochód

GMC Acadia

GMC Acadia to duży crossover produkowany przez amerykański koncern General Motors. Jego I generacja pojawiła się na rynku w 2006 roku i została zbudowana na płycie podłogowej GM Lambda, z której korzystał m.in. Buick Enclave czy Chevrolet Traverse.

Z zewnątrz auto było dosyć nudne i można powiedzieć że nie przypomina modeli GMC, które zazwyczaj miały pewien charakter. Z kolei wewnątrz ilość miejsca rozpieszczała pasażerów, których Acadia mogła przewieźć 7 lub nawet 8, w zależności od konfiguracji.

Pod maską siedział 3,6-litrowy benzyniak o 6 cylindrach w układzie „V”, który dysponował mocą 279 KM. W 2010 roku pojawiła się na rynku wersja Acadia Denali. Była to najlepiej wyposażona odmiana, która miała m.in. inny kształt zderzaków, więcej elementów chromowanych, duże, 20-calowe felgi oraz bardziej luksusowe wykończenie wnętrza. Oprócz tego pod maską pracował ten tam, 3,6-litrowy silnik, ale jego moc została podniesiona do 292 KM.

W 2013 roku zadebiutowała II generacja SUV-a GMC. Oprócz wyraźnych zmian stylistycznych, auto w końcu nabrało pewnego charakteru, którego wcześniej brakowało. Nowością było także pojawienie się 2,5-litrowego silnika 4-cylindrowego w amerykańskiej ofercie. Oczywiście do wyboru była także większa V6-tka. Obie jednostki zostały połączone z automatem o 6 przełożeniach, a napęd mógł się odbywać na przednie, lub na wszystkie koła. Luksusowa wersja Denali również została przewidziana i pod jej maską pracuje wyłącznie większa jednostka benzynowa.

GMC Acadia - generacje

Top 10 - oszczędna i szybka limuzyna za 20 tys. zł

GMC Acadia II (2013 - )

GMC Acadia - powiązane artykuły

Pokaż więcej