To również szkoła filozofii „bycia w sporcie”, umiejętności pokonywania trudności, wyciągania wniosków z niepowodzeń i ukierunkowania na przyszły sukces. Program stwarza Kibicom możliwość podejrzenia relacji między uczestnikami, odsłania zaplecze wyścigowe i gwarantuje obserwatorom doładowanie pozytywną energią.

LOTTO TEAM tworzą trzy duety Mistrz-Uczeń. Dzięki temu doświadczony zawodnik może wspierać młodszego i dzielić się swoją wiedzą z utalentowanym adeptem sztuki sportowej. Krzysztof Hołowczyc i Jarosław Kazberuk w swojej karierze pokonali setki tysięcy kilometrów po bezdrożach krajowych i zagranicznych rajdów, zaś Waldemar Marszałek jest legendą światowego motorowodniactwa. Trudno o lepszych nauczycieli dla młodych wilków: Martina Kaczmarskiego, Robina Szustkowskiego i Bartłomieja Marszałka.

Najtrudniejszy rajd świata

Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, znany fanom polskiego motosportu z licznych sukcesów na rajdowych trasach w Polsce i na świecie. W sezonie 2013 będzie nie tylko przygotowywał się dokolejnego Dakaru, ale również wspierał swojego podopiecznego, Martina Kaczmarskiego, przed jego dakarowym debiutem.

Foto: Auto Świat
LOTTO Team szkoli mistrzów

– Nie będziemy wyważać drzwi, tylko je otwierać. Szlifować poszczególne elementy, eliminować błędy. Motosport wymaga wielu tysięcy przejechanych kilometrów, a doświadczenie zdobywa się łamiąc zawieszenia. Martin jest zawodnikiem inteligentnym i utalentowanym – to jest dla mnie duży komfort w kontekście naszej współpracy – powiedział Krzysztof Hołowczyc.

– Jesteśmy z Krzyśkiem w stałym kontakcie telefonicznym, często się widzimy, dużo razem pracujemy. Bardzo mi pomaga i każdy kilometr przejechany pod jego okiem to dla mnie ogromna lekcja. Oczekuje ode mnie bardzo wiele, ale to jest konieczne, żeby osiągnąć zamierzony efekt – dodał Martin Kaczmarski.

Czy syn prześcignie ojca?

Waldemar Marszałek jest najbardziej utytułowanym motorowodniakiem na świecie, sześciokrotnym mistrzem świata oraz ponad 40-krotnym Mistrzem Polski. W jego ślady poszedł syn – Bartłomiej, który w nadchodzącym sezonie będzie rywalizował o tytuł najszybszego pilota na świecie w cyklu imprez Grand Prix w koronnej klasie: F1 H2O.

– Bartek od małego miał styczność z motorowodniactwem, chłonął to od dziecka. Staram się udzielać mu rad, chcę, żeby się uczył i był jak najlepszym zawodnikiem. Czy mnie prześcignie? Będzie mu trudno, ale trzymam za niego kciuki i wspieram go – powiedział Waldemar Marszałek.

– Mam ten sport w genach, a nazwisko zobowiązuje. Dzięki temu jako pierwszy Polak przecierałem szlaki najpierw w Formule 2, potem w Formule 1. Ojciec jest ze mną cały czas, wspiera i mobilizuje. Wymaga ode mnie dyscypliny, organizacji, konsekwencji – dodał Bartłomiej Marszałek.

Za kierownicą rajdowego potwora

W barwach LOTTO TEAM na rajdowych trasach będzie się ścigać także potężna ciężarówka. Za jej sterami zasiądą: Mistrz – Jarosław Kazberuk oraz jego Uczeń – Robin Szustkowski, który pod okiem Kazberuka zdążył już wystartować w dwóch edycjach Rajdu Dakar.

Foto: Auto Świat
LOTTO Team szkoli mistrzów

– W rajdach Cross Country doświadczenie jest kluczowe i procentuje z czasem. Jeździmy razem z Martinem już kilka lat, szyboko osiągnęliśmy pierwszy wspólny sukces: zwycięstwo w Marocco Challenge w 2010 roku. Bardzo istotne w naszej współpracy jest zgranie, nie tylko kierowcy z pilotem, ale przede wszystkim w relacjach personalnych. Nie tylko jeździmy razem, ale podczas rajdów spędzamy razem 24 godziny na dobę – powiedział Jarosław Kazberuk.

– Dobrze się dogadujemy z Jarkiem, dzięki czemu potrafimy rozwiązywać wszelkie problemy, jakie mogą zaistnieć podczas wspólnej pracy. Jarek to bardzo dobry nauczyciel, potrafi wyczuć, jaka reakcja będzie w danym momencie dla mnie najodpowiedniejsza. Jego obecność na drugim fotelu to dla mnie duży komfort – dodał Robin Szustkowski.

Totalizator Sportowy od zawsze angażuje się w najważniejsze dla polskiego sportu przedsięwzięcia. Wielokrotnie wspierał Polską Reprezentację na zimowych i letnich igrzyskach olimpijskich. Tym razem stwarza wyjątkowy program, którego warto być świadkiem.

– Cieszymy się, że udało nam się stworzyć tak wspaniałe zespoły, które stać na osiągnięcie wielu sukcesów. To czołowi polscy sportowcy w swojej dziedzinie. Jestem przekonany, że ich starty w barwach LOTTO TEAMU przyniosą polskim kibicom mnóstwo pozytywnych emocji. Życzę im udanych startów i szerokiej drogi – powiedział Wojciech Szpil, Prezes Totalizatora Sportowego.

Program jest też platformą komunikacji aktywności Totalizatora Sportowego na płaszczyźnie społecznego zaangażowania. Fundacja LOTTO Milion Marzeń, rozwija inicjatywę LOTTO TEAM poprzez nowy projekt sportowo-edukacyjny, adresowany do młodzieży.

Foto: Auto Świat
LOTTO Team szkoli mistrzów

Program LOTTO TEAM to nie tradycyjne przypisanie brandingu do znanych twarzy. To przede wszystkim nowatorska filozofia wspierania sportowców i współpracy z nimi. LOTTO TEAM realizuje ideę szerzenia wartości sportowych i społecznych, stwarza możliwość uczestniczenia w fantastycznym procesie kształtowania się przyszłych polskich mistrzów sportu.

LOTTO TEAM – kalendarz startów na sezon 2013

Krzysztof Hołowczyc i Martin Kaczmarski – harmonogram rajdów na 2013 rok

19-21 lipca – Hiszpania, Saragossa/Aragon – Rajd Baja Hiszpania15-18 sierpnia – Węgry, Budapeszt – Rajd Baja Węgry24-25 sierpnia – Pleszew, Polska – Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych19 sierpnia – 1 września – Polska, Szczecin – Rajd Baja Polska13-15 września – Polska, Mikołajki – Rajd Polski28 września – 5 października – Egipt, Kair – Pharoaons Rally1-2 listopada – Portugalia, Portalegre – Baja Portugalia

Bartek Marszałek – harmonogram wyścigów na 2013 rok

13-14 lipca – Augustów, Polska – wyścig 8 godzin26-28 lipca – Kijów, Ukraina – F1 H2O14-15 września – Szanghaj, Chiny – F1 H2O03-04 października – Liuzhou, Chiny – F1 H2O22-23 listopada – Doha, Katar – F1 H2O28-29 listopada – Abu Zabi, Zjednoczone Emiraty Arabskie – F1 H2O12-13 grudnia – Szardża, Zjednoczone Emiraty Arabskie – F1 H2O

Jarosław Kazberuk i Robin Szustkowski – harmonogram rajdów na 2013 rok

25 maja – 1 czerwca – Słowacja – Trening TATRA06-13 lipca – Rosja, Moskwa – SilkWay Rosja28 września – 5 października – Egipt, Kair – Pharoaons Rally15-22 grudnia – Szwajcaria, Zermatt – Trening wysokościowy – przygotowanie do Dakaru