Honda wraca do korzeni i prezentuje naprawdę mocną odmianę Civica - Type R z silnikiem 2-litrowym o mocy 280 KM. To najmocniejszy Civic, jaki kiedykolwiek powstał. Najmocniejszy i najładniejszy. Taka jest zgodna opinia wszystkich, którzy odwiedzili stoisko Hondy na salonie w Genewie.

Poprzedni Civic Type R „poległ" w walce z ekologicznymi przepisami. Jego 2-litrowy, wysilony silnik o mocy 200 KM nie spełniał wyśrubowanych norm emisji spalin i został wycofany z produkcji. Teraz jego miejsce zajmuje godny następca - ładny, dynamiczny i z jeszcze mocniejszym motorem pod maską - o mocy 280 KM.

Wprawdzie prezentowany w Genewie Civic Type R to jeszcze auto koncepcyjne, ale trzeba mieć nadzieję, że wersja produkcyjna, która pojawi się w 2015 roku nie będzie wyglądała gorzej.

Charakterystycznym elementem nowego Civca Type R jest ogromny tylny spoiler ze zintegrowanym światłem LED. Skrzydło to nie tylko element dekoracyjny, dodający autu sportowego charakteru. Dzięki tylnemu spoilerowi zwiększa się docisk tylnych kół i polepsza prowadzenie podczas szybkiej jazdy.

O zaletach i możliwościach nowego Civica przekonali się jego konstruktorzy i kierowcy fabryczni podczas prób na północnej pętli toru Nurburgring w Niemczech. Ambicją konstruktorów Civica Type R jest to, aby auto stało się najszybszą przednionapędówką na Nurburgringu.

Są na to duże szanse. Pod maską nowego Civica Type R pracuje 2-litrowy turbodoładowany silnik o mocy 280 KM. Jednostka jest nie tylko mocna, lecz także spełnia wymagania ekologiczne - normę Euro 6.