Długo oczekiwana produkcyjna wersja nowej Hondy NSX (w USA oferowanej pod marką Acura) będzie miała swój światowy debiut na North American International Auto Show w Detroit 12 stycznia 2015 roku. Nowe generacja auta wykorzystuje doświadczenia sportowe oraz jest wierna koncepcji supersamochodu, który dał początek nazwie NSX.

Koncepcyjny model przedstawiono w 2012 roku, a prezes zarządu firmy Takanobu Ito wówczas zapowiedział, że za trzy lata zostanie rozpoczęta seryjna produkcja w nowej fabryce w Ohio. „A teraz po trzech latach intensywnych prac rozwojowych jesteśmy podekscytowani, mogąc odsłonić nową Hondę NSX światu” – powiedział Ted Klaus, główny inżynier i szef projektu. – „Stworzyliśmy supercar skoncentrowany na człowieku, który reaguje na wolę kierowcy i opiera się na dziedzictwie NSX.”

Pierwsza Honda NSX była samochodem wyjątkowym. Stało się wzorcem budowy dla innych pojazdów sportowych. Auto produkowano przez 15 lat (1990-2005). Najmocniejsza wersja miała centralnie umieszczony silnik V6 o pojemności 3,2 litra i mocy 290 KM. Pozwalało to na przyspieszenie do 100 km/h w czasie 5,2 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 270 km/h.

Nowy NSX to hybryda o łącznej mocy około 500 KM. Napędzany będzie silnikiem elektrycznym i aluminiową, zabudowaną centralnie jednostką V6 z wtryskiem bezpośrednim i systemem VTEC. Zainteresowanie nowym supersamochodem Hondy przebiło wszelkie oczekiwania. Chociaż nowy NSX trafi na rynek w 2015 roku, to w Anglii sprzedano już wszystkie dostępne tam egzemplarze i mimo tego, że nikt z klientów nie siedział w tym aucie, ani go nie widział na żywo.