Wybierz samochód

Honda Vamos

Honda Vamos

Honda Vamos to microvan typu kei car produkowany przez japońską markę. Nazwa oznacza po portugalsku „ruszajmy, chodźmy”.

I generacja auta powstała w 1970 roku i bazowała na modelu TN360. Mały, 2-cylindrowy silnik o pojemności 0,4-litra został umieszczony centralnie. Tylne koła były napędzane za pośrednictwem 4-biegowej skrzyni manualnej. Niestety auto nigdy nie zdobyło dużej popularności. Nadwozie miało charakter otwartego, nie było drzwi, a na ramową konstrukcję był nałożony zdejmowany materiałowy dach.

Jego produkcja zakończyła się po 3 latach.

W 1999 roku na rynku pojawiła się II generacja Vamos. Nadwozie wyraźnie różniło się od poprzednika – przede wszystkim było zamknięte i miało 5 drzwi. Auto miało kształt pudełka i tylko przednia maska nieznacznie wystawała poza prostokątny obrys. Kei car hondy jest osobową wersją modelu Acty, waży niewiele ponad tonę i może pomieścić 5 osób.

Do napędu mogą służyć 2 jednostki benzynowe, 3-cylindrowe o pojemności 0,7 litra i mocy 46 lub 53 KM, bądź silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem o tej samej pojemności co benzyniaki, rozwijający 64 KM. Przednia lub obie osie mogą być napędzane za pośrednictwem 3- i 4-biegowego automatu lub 5-stopniowej skrzyni manualnej. Auto było wielokrotnie modernizowane, a ostatni facelifting miał miejsce w 2010 roku.

Głównymi konkurentami Hondy Vamos są m.in. Subaru Sambar, Daihatsu Atari i Suzuki Every.

Honda Vamos - generacje

Honda Vamos I (1970&nbsp-&nbsp1973)

Honda Vamos I (1970 - 1973)

Honda Vamos II (1999&nbsp-&nbsp)

Honda Vamos II (1999 - )

Honda Vamos - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!