Wybierz samochód

Hummer H3

Hummer H3

Hummer H3 to średniej wielkości samochód sportowo-użytkowy produkowany przez firmę AM General Corporation. Auto pojawiło się na rynku w 2005 roku i było najmniejszym dzieckiem marki Hummer. Po surowym i oficjalnie ciężarowy H1, luksusowym i amerykańskim H2 przyszedł czas na mniejszego, proeuropejskiego i bardziej ekonomicznego H3.

Prawa do sprzedaży auta miał koncern General Motors, a konstrukcyjnie Hummer H3 bazował na ich płycie podłogowej – GMT345, z której korzystał m.in. Chevrolet Colorado, TrailBlazer czy GMC Canyon. Początkowo H3 sprzedawany był jedynie jako SUV, ale w 2008 roku pojawił się także pick-up (H3T). Hummer H3 miał być przeznaczony w dużej mierze na rynek europejski, dlatego auto nie jest przesadziste w rozmiarach oraz w luksusach, chociaż nie można powiedzieć o wnętrzu, żeby było ciasne lub słabo wyposażone.

Do napędu Hummera H3 posłużył „mały” 3,5-litrowy benzyniak R5 generujący 220 KM. W 2007 roku zastąpiła go 3,7-litrowa jednostka rozwijająca 242 KM. Hummer nie byłby jednak sobą, gdyby w ofercie nie znalazła się duża, 300-konna V8-ka o pojemności 5,3 litra współpracująca z 4-biegowym „automatem”. Moc kierowana była na 4 koła (dodatkowo H3 wyposażany był w reduktor), a oprócz V8-ki, do wyboru była wcześniej wymieniona przekładnia automatyczna lub 5-biegowa skrzynia manualna.

W 2010 roku zakończono produkcję Hummera H3, a następca nie został przewidziany.

Hummer H3 - generacje

Hummer H3 - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!