Wybierz samochód

Hyundai H350

Hyundai H350 to duży samochód dostawczy i/lub osobowy produkowany przez koncern Hyundai Motor Company. Auto zadebiutowało w 2014 roku we Frankfurcie, a produkcja ruszyła rok później. Liczba w nazwie wzięła się od całkowitej dopuszczalnej masy – 3500 kg. Auto już stylistycznie wygląda bardzo dobrze jak na swoją klasę – szczególnie przednia część prezentuje się bardzo korzystnie.

Wnętrze zostało mądrze rozplanowane, a podstawowe wyposażenie H350 stoi na przyzwoitym poziomie i obejmuje m.in. centralny zamek, podgrzewane lusterka zewnętrzne czy system kontroli trakcji. Oprócz tego na liście wyposażenia dodatkowego widnieją takie pozycje jak dotykowy ekran do obsługi multimediów, tachograf czy czujniki deszczu. Hyundai H350 występuje w wersji krótkiej oraz długiej, natomiast jeśli chodzi o nadwozia to może zostać zamówiony jako 2-osobowy furgon, pick-up, wywrotka, podwozie pod zabudowę lub minibus. W przypadku wersji dostawczej, krótki rozstaw ma 10,5 m3 przestrzeni, a długi – 12,9 m3 co pozwala na załadowanie kolejno 4 lub 5 europalet. Ładowność wynosi od 1,2 do 1,3 tony. Z kolei minibus pozwala na przewiezienie 14 lub 15 osób.

Do napędu posłużył 2,5-litrowy turbodiesel CRDi generujący 150 lub 170 KM. Napęd przenoszony jest na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej. Jego rywalami są m.in. Mercedes-Benz Sprinter, Volkswagen Crafter oraz Ford Transit.

Hyundai H350 - generacje

Hyundai H350 - powiązane artykuły