Wybierz samochód

Hyundai Starex

Hyundai Starex to van lub samochód dostawczy sprzedawany przez koreańską firmę. „Starex” jest nazwą modelu H-1 przeznaczoną na rynek północnoamerykański. Wszystkie jego parametry przewozowe i wersje nadwoziowe był analogowe do wersji europejskiej, jednak pod maską mogło pracować więcej silników.

Prócz popularnego, 2,5-litrowego turbodiesla SOHC, a początku dostępny był także 2,4-litrowy benzyniak rozwijający 145 KM. Od 2000 roku przez 2 lata Hyundai oferował w Starex-ie także widlastą „szóstkę” o pojemności 3 litrów, dysponującą 195 KM. W roku 2003, obok jedynego diesla, oferowana była także mocniejsza jednostka wysokoprężna DOHC o tej samej pojemności, lecz o mocy 123 KM. Wersja nadwoziowa pick-up o nazwie Libero, oferowana była z obydwoma silnikami diesla był 3-litrową V6-tką.

II generacja Hyundaia Starex, która zadebiutowała w 2007 roku miała już te same jednostki co wersja europejska H-1. Dodatkowo była dostępna odmiana Grand Starex „VIP” która mogła zostać wyposażona m.in. w 19-calowy telewizor, odtwarzacz DVD i była zdolna przewieźć w bardzo komfortowych i godnych warunkach 7 osób.

Hyundai Starex - generacje

Skoda Superb. 5-letnie auta do serwisu

Hyundai Starex I (1997 - 2007)

Skoda Superb. 5-letnie auta do serwisu

Hyundai Starex II (2007 - )

Hyundai Starex - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!