Tradycyjnym wieczornym grillem rozpoczęło się pierwsze w tym roku, wiosenne spotkanie uczestników AŚ 4x4 Family Adventure. W bazie imprezy w pobliżu Łagowa stawiły się 33 załogi, które jak zwykle rywalizowały na trasie turystycznej dla mniej „objeżdżonych” w terenie oraz adventure – dla offroadowych wyjadaczy i właścicieli samochodów o większej dzielności terenowej. Przygotowana dla nich trasa była trudnym sprawdzianem zarówno dla kierowców, jak i ich samochodów. Na niektórych odcinkach nie można było sobie poradzić bez pomocy konkurentów oraz wykorzystania wyciągarek. Wiele załóg w boju zweryfikowało własne umiejętności i możliwości samochodów

W czasie gdy ekipy adventure zmagały się z przeciwnościami terenu, „turystycy” rywalizowali w konkurencjach na spostrzegawczość – musieli znaleźć ukryte na malowniczej trasie pieczątki – oraz szukali odpowiedzi na zagadki przygotowane przez organizatorów.

Wszyscy natomiast uczestniczyli w rodzinnych próbach zorganizowanych przez partnerów Family Adventure, czyli firmy: Mitsubishi, Lotos, Philips i Maxi-Cosi. Była szansa na sprawdzenie możliwości terenowych aut Mitsubishi, w tym specjalnie przygotowanego modelu Pajero.

W grupie turystycznej (dla seryjnych samochodów i SUV-ów) triumfowała załoga Adama Cebo, przed drużyną Krzysztofa Grzegrzułki i trzecią – Ryszarda Łaskiego.

W kategorii adventure zwyciężyła załoga Radosława Popiela. Druga była ekipa Michała Rytlewskiego, trzeci – team Krzysztofa Strzeleckiego. Wszyscy otrzymali cenne nagrody, a zwycięzcy klasy turystycznej dodatkowo zdobyli samochodowy zestaw DVD firmy Philips, natomiast klasy adventure – wyciągarkę Dragon Winch.

Nagrodą dla wszystkich uczestników było wspólne zwiedzanie fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Już dziś warto zarezerwować sobie czas na kolejne imprezy. Najbliższa już w drugi weekend czerwca, w Kietlicach na Mazurach. Kolejne dwie po wakacjach, w Warce na Mazowszu oraz Olszynie na Dolnym Śląsku. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie organizatorów imprezy (www.4x4familyadventure.pl)