Wybierz samochód

Innocenti

Innocenti

Innocenti to włoska firma motoryzacyjna założona w 1933 roku przez Ferdinando Innocenti'ego. Pierwszymi pojazdami produkowanymi przez firmę (już po wojnie) były skutery Lambretta.

W 1959 roku zostało podpisane porozumienie z British Motor Corporation i tak 2 lata później na bazie Austina A40 pojawił się Innocenti A40. W 1965 roku, włoska firma zaczęła też produkować pod swoją nazwą, dobrze znanego Austina Mini. Po 8 latach Leyland (właściciel BMC) wykupił włoską firmę.

Od 1974 roku w ich modelach montowane były brytyjskie jednostki napędowe, a nadwozia były stylizowane przez Bertone'a. Rok później angielska firma przez kłopoty finansowe wycofała się ze współpracy, ale w 1976 orku Włochów kupiło De Tomaso.

W 1982 roku firma zrezygnowała z brytyjskich jednostek napędowych na rzecz silników od Daihatsu oraz Moto Guzzi (należacego do De Tomaso). Po wielu komplikacjach Innocenti przełamał się w końcu do współpracy z Fiatem czego efektem była produkcja Innocenti Elba (Fiat Uno Kombi), który był montowany m.in w zakładach Fiata w Bielsku-Białej. Ostatnim modelem produkowanym przez nich był Mille (Fiat Uno), przeznaczony na rynek włoski.

Innocenti zakończył produkcję w 1997 r. ogłaszając tym samym upadłość.

Innocenti - modele

Innocenti - powiązane artykuły