Wybierz samochód

Isuzu Trooper

Isuzu Trooper to samochód terenowy produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny. Auto pojawiło się na rynku w 1981 roku. Proste, kanciaste kształty nie wyróżniały się z tłumu, ale jednocześnie sprawiały że auto wyglądało modnie jak na tamte czasy.

Isuzu Trooper był oparty na ramie z niezależnym przednim zawieszeniem i sztywnym tylnym mostem. Występował on w wersji 3- oraz 5-drzwiowej. Duży prześwit i reduktor sprawiały, iż Trooper całkiem dobrze radził sobie poza asfaltem. Do napędu służyło kilka benzyniaków (2.0 88 KM, 2.2 92 KM, 2.3 112 KM, 2.6 122 KM) oraz jednostek wysokoprężnych (2.2D 53 KM, 2.2 TD 72 KM, 2.8 TD 97 lub 106 KM). Napęd przenoszony był na tylne lub wszystkie koła w zależności od ustawienia reduktora. Do wyboru była 4-biegowa skrzynia automatyczna lub 5-stopniowy „manual”.

W 1992 roku zadebiutowała II generacja Isuzu Troopera. W Europie pojazd znany był jako Opel Monterey. Druga odsłona Troopera była zdecydowanie dojrzalsza, nowocześniejsza i bardziej praktyczna od jej poprzednika. O ile przednie zawieszenie nie zostało mocno zmienione, o tyle w tylnym zaszły duże zmiany mające na celu poprawę stabilności pojazdu oraz wygody pasażerów. Co ciekawe, w długiej, 5-drzwiowej odmianie, Trooper był zdolny przewieźć 7 pasażerów.

W 1999 roku pojazd przeszedł facelifting, który oprócz zmian stylistycznych nadwozia przyniósł także zmiany w gamie jednostek napędowych. Początkowo do wyboru były 3,2-litrowe benzyniaki V6 generujące 177 lub 193 KM oraz 3,1-litrowy turbodiesel o mocy 125 KM. Benzyniaki zostały zastąpione 3,5-litrową jednostką generującą 218 KM. Pojawił się także nowy silnik o zapłonie samoczynnym – 3.0 DTI rozwijający 159 KM. Rodzaj napędu i wybór skrzyni biegów nie zmienił się w porównaniu do pierwszej generacji.

W 2002 roku zakończono produkcję Isuzu Troopera, a jego następcą został model Axiom.

Isuzu Trooper - generacje

Isuzu Trooper - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!