Jak znaleźć dobre używane auto?

Wiele osób z braku czasu szuka samochodu w promieniu do 100km od miejsca zamieszkania. Najlepsze oferty mogę znajdować się znacznie dalej i szybko znajdują nowych nabywców. Jak sprawdzić samochód na odległość? Możesz skorzystać z takiej firmy jak Ogólnopolska Sieć Ekspertów Motoryzacyjnych - Weryfikacje.com. Nasi rzeczoznawcy już w ciągu 24h sprawdzą wskazany samochód na terenie całej Polski, a Ty otrzymasz gotowy raport wraz z pełną dokumentacją fotograficzną na adres e-mail. Wraz z raportem dołączona jest rekomendacja czy auto jest warte zakupu wraz z listą rzeczy do naprawy/wymiany i orientacyjnym kosztem. Dzięki temu wynegocjujesz znacznie lepszą cenę i pojedziesz po odbiór auta bez żadnych niespodzianek na miejscu.

Od handlarza czy osoby prywatnej?

Osoby prywatne co do zasady znacznie częściej ukrywają wady techniczne. Auto wystawiane jest na sprzedaż w momencie kiedy obecny właściciel dowiedział się o wysokich kosztach napraw lub widać pierwsze oznaki poważniejszych usterek. Zawodowi sprzedający tuszują przeszłość wypadkową oraz nieprofesjonalnie wykonane naprawy. Samo oszukiwanie na przebiegach dotyczy jednych i drugich. W każdym tygodniu przedstawiamy na naszym Facebook’u najciekawsze przypadki w których delikatnie mówiąc sprzedający mijają się z prawdą.

Czy warto nadal kupować używane auta?

Pomimo, że rynek motoryzacyjny w Polsce nie jest idealny to zakup dobrej używki po postu się opłaca. Samochody używane są znacznie przystępniejsze cenowo i nie tracą tyle na wartości. Ważne żeby nie wrzucać wszystkich sprzedających do jednego worka. Każdy chce przedstawić auto w lepszym świetle niż jest naprawdę. Inaczej podchodzimy do ukrywania poważnej przeszłości wypadkowej w której elementy konstrukcyjne zostały naruszone niż do zaprawek po tzw. parkingówce o których sprzedający „zapomniał powiedzieć”. Używane auto w większość przypadków nie będzie idealne. Ważne żeby przed zakupem wiedzieć ile trzeba zainwestować w samochód po zakupie i odnieść to do jego ceny.

Miernik lakieru nic nie pokazał, a auto jest po wypadku. Jak to możliwe?

Wszystko zależy od tego jakim miernikiem dysponujemy i czy oby na pewno potrafimy się nim prawidłowo posługiwać. Sprzedający doskonale wiedzą, że samochód należy pomalować pod miernik lub przełożyć części z innego pojazdu o tym samym kolorze. Oględziny z podstawowym miernikiem i bez fachowej wiedzy z góry skazane są na porażkę.

Czym właściwie jest profesjonalny miernik lakieru?

Profesjonalny miernik jest znacznie dokładniejszy, wykrywa rodzaj podłoża i warstwę ocynkowaną. Często grubość lakieru jest prawidłowa, ale na niektórych elementach brakuje warstwy ocynkowanej co może świadczyć o tym, że do naprawy auta został użyty tańszy zamiennik, a lakiernik malował element typowo pod sprzedaż.

Przeszłość wypadkowa to nie wszystko!

Nie ma pewności, że auto jest w dobrym stanie bez kompleksowego sprawdzenia. Przeszłość wypadkowa to jedno, ale przed zakupem należy wykonać diagnostykę komputerową, ustalić czy przebieg jest oryginalny oraz w jakim stanie jest silnik wraz z osprzętem. Wymiana koła dwumasowego to często koszt powyżej 2 500zł, a rozrządu w zależności od modelu może wynieść ponad 12 000zł. Uszkodzona automatyczna skrzynia biegów potrafi kosztować więcej niż sam silnik. Wystawiając taki samochód do sprzedaży obecny właściciel chce przenieść ten koszt na Ciebie.

CEPIK – Czy rozwiązał problem z oszustami?

Dla niewtajemniczonych CEPIK to system w którym za darmo można sprawdzić historię odnotowywanych przebiegów podczas corocznych przeglądów technicznych oraz kontroli drogowych. Był to ruch w dobrą stronę, ale zdecydowanie nie rozwiązał problemu. Przebiegi skręcane są przed wizytą na SKP lub w przypadku dużych dystansów kilka razy do roku, tak żeby wyeliminować ryzyko spisania prawdziwego stanu drogomierza podczas kontroli policji. Dzięki temu prostemu zabiegowi w bazie nie ma ani śladu nieprawidłowości.

Ile trzeba zapłacić za skręcenie licznika?

Cena korekty na zegarach na potrzeby CEPIK to około 100zł, a cały zabieg trwa kilka minut. Przygotowanie droższego samochodu może sięgnąć i 2 000zł, natomiast mówimy już o autach klasy premium gdzie nadal jest to bardzo opłacalny wydatek. Wartość takiego auta po zaniżonym przebiegu potrafi wzrosnąć o kilkadziesiąt tysięcy. Nieźle jak na kilka minut.

Prawdziwy przebieg jednak da się ustalić

Jeśli nie przez bazy danych to jak? Nasi rzeczoznawcy sprawdzając autentyczność przebiegu podczas diagnostyki komputerowej porównując zapisy w sterownikach, analizują dostępne dokumenty oraz zużycie elementów pojazdu. Zwracamy szczególną uwagę na to co było wymieniane i czego sprzedającemu nie opłacałoby się ruszać przed sprzedażą.

10-letnie auta w komisach wyglądają jak nowe

Właśnie dlatego należy zwracać uwagę na detale. Po polerowaniu lamp pozostają ślady, nawet najlepiej zrobione zaprawki na masce i nadszybiu po odpryskach da się dostrzec, wymiana kierownicy i gałki skrzyni biegów nigdy nie będzie wykonana idealnie. W tej branży liczy się doświadczenie. Spotykaliśmy pojazdy, które miały skręcony przebieg o 400 000 km i na pierwszy rzut oka nie wzbudzały podejrzeń, a wręcz były rozchwytywane. Wystarczyło, że sprzedający minimalnie zaniżył cenę, która była tak atrakcyjna tylko do momentu aż prawdziwy przebieg nie wyszedł na jaw.

Brak świadomości dużo kosztuje

Każdy zna kogoś kto został oszukany w mniejszym lub większym stopniu przy zakupie auta. Nie można jednak demonizować, ponieważ ze statystyk wynika, że ponad 40% sprawdzanych przez nas samochodów otrzymuje pozytywną rekomendację i są to auta w dobrym lub bardzo dobrym stanie. Pozostała część to pojazdy niegodne polecenia z uwagi na rozmiar uszkodzeń i złą jakość napraw lub z rekomendacją warunkową. Oznacza to, że auto będzie warte zakupu w przypadku negocjacji ceny o konkretną wartość. Zobacz jak wygląda nasz raport.

Poznaj prawdziwy stan auta przed zakupem

Wystarczy wejść na naszą stronę, wybrać zakres usługi i podczas zamówienia wkleić link do ogłoszenia lub wpisać dane sprzedającego. Rzeczoznawca umówi się na oględziny, a po zakończonych czynnościach otrzymasz natychmiastową informację zwrotną czy auto jest warte zakupu i dlaczego tak/nie. Pełną dokumentację fotograficzną oraz szczegółowy raport prześlemy na Twój adres e-mail. Sprawdź nasz cennik.

Realizacja już w 24h w Całej Polsce

Nie stosujemy żadnych dopłat, koszt dojazdu do miejsca postoju auta jest w cenie pakietu. Działamy na terenie całej Polski, a większość sprawdzeń wykonywana jest w czasie poniżej 24h. Inwestycja w szczegółową weryfikację pojazdu przed zakupem zwraca się już podczas negocjacji ceny. Dzięki nam zyskasz trafne argumenty na które będziesz mógł powołać się podczas rozmowy ze sprzedającym.

Czasy kupowania kota w worku już minęły

Podsumowując, nieświadomy zakup używanego auta może Cię bardzo drogo kosztować. Przekonał się o tym każdy kto chociaż raz trafił na nieuczciwego sprzedającego. Zwróć się do nas o profesjonalną pomoc, wejdź na weryfikacje.com i zleć nam sprawdzenie auta przed zakupem.