Wybierz samochód

Jeep J8

Jeep J8 to stworzona na potrzeby wojska terenówka bazująca na modelu Wrangler. Pojazd został zaprezentowany w 2008 roku, a jego produkcja odbywa się w Kairze.

Choć z początku Jeep nie przewidywał sprzedaży auta klientom cywilnym, to po pewny czasie zmienił zdanie, lecz aby w Polsce zakupić ten model, trzeba przekonać do tego właściciela firmy, która zajmuje się dystrybucją J8.

Wyjściowym modelem do stworzenia wojskowej odmiany, był wcześniej wspomniany Wrangler. Został on poddany szeregowi zmian, mających na celu przygotować Jeep'a do ekstremalnych warunków – i tak jego rama została wzmocniona, tylne sprężyny śrubowe zastąpiono resorami piórowymi, zderzaki otrzymały specjalne uchwyty by auto mogło być transportowane przez śmigłowiec lub samolot, a układ dolotowy zaprojektowano tak, by pojazd mógł przetrzymać nawet 5-godzinną burzę piaskową. Do tego J8 może brodzić się do głębokości 762 mm. Ładowność auta, w zależności od wersji może sięgać nawet do 1,3 tony, a ciągnięta przyczepa może ważyć nawet 3,5 tony. Dostępna jest wersja 2- i 4-drzwiowa, natomiast odmian związanych z ilością miejsc (maksymalnie 8) czy z zabudową jest znacznie więcej.

Sercem tego „żołnierza” jest 2,8-litrowy turbodiesel o mocy 160 KM, jednak możliwe jest zamówienie silnika wzmocnionego do 192 KM. J8 wyposażono w 5-stopniową skrzynię automatyczną oraz napęd na 4 koła Command-Trac.

Jeep J8 - generacje

Samochód za 10 tys. zł z silnikiem benzynowym 1.6 - który będzie dobrym wyborem?

Jeep J8 (2008 - )

Jeep J8 - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!