W ubiegłorocznym kalendarzu Pirelli zmysłowe modelki zastąpiły kobiety w różnym wieku, związane z branżą muzyczną, filmową, sportem, aktorki, pisarki i artystki. Nowy kalendarz Pirelli na rok 2017 znów jest zaskoczeniem. W aktualnym wydaniu znalazło się 14. światowej sławy aktorek. m.in.: Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren i Julianne Moore.

Zdjęcia zostały wykonane w okresie od maja do czerwca tego roku w pięciu różnych lokalizacjach: w Berlinie, Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie i na plaży w Le Touquet we Francji. Rezultatem jest kalendarz składający się z 40 obrazów – z portretami i otoczeniem stworzonym nie w studio, ale w wielu zakątkach miast i otwartych plenerach. Dlatego widzimy na ulicach zarówno fast food i zniszczone hotele w centrum Los Angeles, jak i Times Square w Nowym Jorku, teatr Sophiensaele w Berlinie, dachy poddaszy w Nowym Jorku i Londynie czy plażę Le Touquet.

Peter Lindbergh tak wyjaśnia temat przewodni Kalendarza Pirelli 2017: „W czasach, w których kobiety w mediach i wszędzie indziej są prezentowane jako ambasadorki doskonałości i młodości, pomyślałem, że ważne jest, aby przypomnieć wszystkim, że istnieje również inny rodzaj piękna, bardziej realny i prawdziwy, niezmanipulowany przez komercję czy jakieś inne interesy. Piękno, które mówi o indywidualności, o odwadze bycia sobą i twojej własnej wrażliwości…”.

Niemiecki fotograf stał się jednocześnie jedynym, który został poproszony o stworzenie zdjęć do tej prestiżowej publikacji po raz trzeci. Lindbergh stworzył zdjęcia do kalendarza w 1996 r. na pustyni El Mirage w Kalifornii oraz zdjęcia do kalendarza w 2002 r. w Paramount Pictures w Los Angeles. W 2014 roku ponownie Lindbergh, wraz z Patrickiem Demarchelierem, wziął udział w przygotowaniu zdjęć z okazji 50-lecia kalendarza, który po raz pierwszy ukazał się w 1964 roku.

Jeśli chcecie, możecie zobaczyć, powstawał nowy kalendarz zajrzyjcie na stronę internetową www.pirellicalendar.com. Ta cyfrowa platforma daje możliwość poznania kulis powstawania nowego kalendarza oraz podążania krok po kroku wraz z jego autorem Peterem Lindberghiem, w narodzinach The Cal 2017.

BOHATERKI KALENDARZA PIRELLI 2017

Nicole Kidman, Los Angeles

Alicia Vikander, Berlin

Léa Seydoux, Londyn

Robin Wright, Nowy Jork

Lupita Nyong’o, Nowy Jork

Kate Winslet, Londyn

Rooney Mara, Nowy Jork

Jessica Chastain, Nowy Jork

Penelope Cruz, Nowy Jork

Zhang Ziyi, Los Angeles

Julianne Moore, Nowy Jork

Uma Thurman, Nowy Jork

Helen Mirren, Londyn

Charlotte Rampling, Londyn

Anastasia Ignatova, Le Touquet, Francja