Zamek Topacz znakomicie nadaje się do eksponowania zabytkowych pojazdów. Kompleks obejmuje 60 hektarów z odrestaurowanymi zabudowaniami, w których znajduje się m.in. hotel i prywatne muzeum motoryzacji. Zgromadzono w nim 130 pojazdów, w tym wiele polskich konstrukcji: Fiata 508, Warszawę M20, motocykl Sokół 1000. W zbiorach nie zabrakło też Nysy, Mikrusa, motocykli Junak i WSK. Jest też osobna kolekcja Rolls-Royce i Bentley'ów.

Zloty w Topaczu słyną z wyjątkowo eleganckiej oprawy. W ub. roku Motoclassic Wrocław odwiedziło 10 tys. gości, w tym roku organizatorzy spodziewają się jeszcze większego zainteresowania.

W tegorocznym zlocie wezmą udział zarówno pojazdy przedwojenne, jak i powojennedo 1980 roku. Zlot rozpocznie się w piątek 16 sierpnia uroczystą paradą zabytkowych aut przez Wrocław i ich wystawą przed budynkiem dworca głównego (od godz. 15.30), na wrocławskim rynku (w godz. 17.00-19.00) oraz przed Halą Stulecia (19.00-20.00).

Na wrocławskim rynku wśród publiczności zorganizowany zostanie konkurs na najpiękniejsze auto parady. Zwycięzka załoga otrzyma puchar.

W sobotę i w niedzielę (17 i 18 sierpnia) zabytkowe auta prezentowane będą na terenie Zamku Topacz. W sobotę w godzinach 10-19, a w niedzielę od 10 do 18. Dla uczestników zlotu i publiczności przygotowano wiele atrakcji, m.in. Moto Jarmark, minigiełdę oldtimerów, retro grill, pokazy grup rekonstrukcyjnych, występy plenerowe, spotkania z historykami motoryzacji.

W niedzielę od godz. 11.00 przeprowadzony zostanie konkurs elegancji, podczas którego załogi wystąpią w strojach z epoki, z jakiej pochodzi pojazd. Ogłoszenie wyników konkursu elegancji o godz. 15.00.

Dojazd z centrum Wrocławia do zamku Topacz (Ślęza, ul. Główna 12) zajmuje kilkanaście minut.