Już za kilka dni, w połowie sierpnia, mamy kilka możliwości. Pod Wrocławiem, na Zamku Topacz, odbędzie się prestiżowa impreza Motoclassic Wrocław (16-18 sierpnia). Spodziewany jest udział ok. 100 samochodów zabytkowych i tyle samo motocykli.

Pojazdy przez 3 dni będą prezentowane na terenie zamku, a także we Wrocławiu: przed dworcem głównym, na rynku i pod Halą Ludową (w piątek, 16 sierpnia po południu i wieczorem).

Pod koniec sierpnia fani oldtimerów powinni pojechać do Poznania. 31 sierpnia na Torze Poznań spotkają się miłośnicy włoskich samochodów skupieni w klubie Forzaitalia.

Od 28 sierpnia do 1 września (środa-niedziela) w Poznaniu trwać będzie XII runda MPPZ (Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych). Nawet jeśli ktoś nie ma jeszcze zabytkowego auta warto tam pojechać, bo poznańskie imprezy słyną z dobrej organizacji i bardzo ciekawych pojazdów.

W pierwszym tygodniu września koniecznie trzeba wybrać się na dwie imprezy do Krakowa. Od 5 do 9 odbędzie się tam II Raj Polski Historyczny – oczywiście tylko dla pojazdów zabytkowych. Jest to impreza trudna, dla kierowców z doświadczeniem rajdowym.

Amatorom spokojnego oglądania klasyków polecić można Classic Moto Show, czyli wystawę pojazdów zabytkowych zorganizowaną w odbudowanym Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie (6-8 września).

Spotkań, zlotów, rajów i wystaw zabytkowych pojazdów jest oczywiście znacznie więcej. Informują o tym automobilkluby na swoich stronach internetowych, specjalistyczna i lokalna prasa.