Muzeum Inżynierii Miejskiej na krakowskim Kazimierzu dawno nie widziało takich tłumów. Przez cztery dni (5-8 września 2013 r.) przyciągały je wystawiane tu zabytkowe pojazdy przywiezione przez kolekcjonerów z całej Polski. Inicjatorem Classic Moto Show jest Rafał Pliszka - prawnik, kolekcjoner i znawca zabytkowych pojazdów. Perełki na kołach znakomicie komponowały się z zabytkowymi halami zajezdni i jej infrastrukturą.

Praktycznie każdy zabytkowy pojazd ma jakąś ciekawą historię, ale kilka wystawionych w zajezdni egzemplarzy ma historię szczególną. Np. Mercedes 300 SL Gullwing z 1954 r. (jedyny taki egzemplarz w Polsce) w tym roku uczestniczył w prestiżowym wyścigu Mille Miglia (tysiąc mil) we Włoszech i ukończył tę supertrudną próbę.

Prezentowany obok Mercedesa Jaguar XK 150 z 1957 r.w czerwcu 2013 r. uczestniczył w gigantycznym rajdzie Pekin-Paryż (trasa liczyła 12,5 tys. km!). Auto pokonało ten dystans w 33 dni.

Uwagę przyciągały także dwa amerykańskie wozy strażackie z lat 20. XX w. sprowadzone do Polski przez kolekcjonera Bogdana Strzeleckiego. Pan Bogdan odrestaurował je w swoim warsztacie w Będzinie.

Osoby pamiętające czasy PRL-u z sentymentem zwiedzały ekspozycję, na której zgromadzono auta produkowane po II wojnie w Polsce: Warszawy, Syreny, Fiaty 125p oraz Maluchy.