Jak na razie najstarsze auto w Narodowym Auto Teście 2014 to Citroen CX z 1982 roku. Auto ma przebieg 215 tys. km i silnik Diesla pod maską. Drugi na liście jest nieśmiertelny Mercedes W124 z 1986 roku z przebiegiem 400 tys. km. Podium zamyka benzynowe Audi 80 z 1988 roku z zaskakująco niskim przelotem - 146 tys. km.

W naszym teście dominują auta używane (aż 75 proc.) i z silnikami o pojemności do jednego litra pojemności (27 proc.). Na drugiej stronie skali stoją auta z silnikami większymi niż dwulitrowe. Ale jest ich zaledwie 6 proc.

Czytelnicy tygodnika „Auto Świat” biorący udział w Narodowym Auto Teście są bardzo krytyczni w stosunku do swoich samochodów. Ponad 26 proc. źle ocenia wygląd swojego auta, jego silnik i dynamikę. Nieco mniej negatywnych ocen zebrał układ kierowniczy i skuteczność hamulców.

Jak wynika z cząstkowych danych respondenci życzyliby sobie także lepszego komfortu i przestronności w swoich autach. Zastanawiamy się, czy w teście brali udział wyłącznie taksówkarze? To oni znani są z krytycznego podejścia do motoryzacji.

Chcesz wziąć udział w Narodowym Auto Teście? Wystarczy 8 minut. Dla autorów najciekawszych opinii przygotowaliśmy atrakcyjne i funkcjonalne nagrody.