Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak ponownie zmieniają auto. Niezadowalające wyniki za kierownicą Mini spowodowały decyzję o zmianie auta. Załoga w wybranych rundach Mistrzostw Świata wystartuje w samochodzie Ford Fiesta WRC obsługiwanym przez M-Sport.

Malcolm Wilson, szef M-Sport rozpoczynając współprace z załogą LOTOS Rally Team powiedział: - Jest nam bardzo miło powitać Michała w M-Sporcie. Michał pokazał wspaniałe osiągi za kierownicą Forda Fiesta S2000 w 2010 roku - zapewniając sobie podium w klasyfikacji S-WRC Rajdu Meksyku - a biorąc pod uwagę jego postępy na poziomie WRC, mamy nadzieję iż może on walczyć o dobre wyniki zarówno w tym sezonie jak i w przyszłości.

Zmiana samochodu stała się konsekwencją problemów technicznych z jakimi załoga LOTOS Rally Team zmagała się w swoim MINI podczas dotychczas rozegranych rund Mistrzostw Świata.

Foto: Auto Świat
Kościuszko przesiada się do Forda Fiesty RS WRC

Zespół pracuje obecnie nad nowym kalendarzem startów w sezonie 2013. W związku z dokonanymi zmianami Michał i Maciek nie wystartują w VI rundzie Mistrzostw Świata – Rajdzie Akropolu.