Im bliżej tego rajdu, tym więcej informacji pojawia się na ten temat w mediach. Najpierw poznaliśmy decyzję o wyborze rajdów i samochodu, a wczoraj oficjalnie ogłoszono, że pilotem Roberta Kubicy został doświadczony Maciej Baran. Zapewne ten wybór połączy fantazję Kubicy ze spokojem Barana, który zasiadał u boku takich kierowców jak m.in. Leszek Kuzaj czy Michał Sołowow. Ma na koncie udział w ponad 200 rajdach, z czego kilkadziesiąt to eliminacje ME i MŚ.Do największych sukcesów Barana należą trzy tytuły wicemistrza ERC (2008, 2009 i 2012 r.) wywalczone wspólnie z Sołowowem.

Już w najbliższy czwartek Robert Kubica pojawi się w Warszawie, gdzie w Hotelu Mariott spotka się z dziennikarzami. Będzie to pierwszy oficjalny kontakt polskiego kierowcy z polskimi mediami od chwili wypadku w lutym 2011 r.

Robert Kubica był już na topie. Upatrywano w nim nawet przyszłego mistrza świata. Brutalnie jednak karierę tego niewątpliwie utalentowanego kierowcy przerwał tragiczny w skutkach wypadek. Podczas lokalnego włoskiego rajdu Ronde di Andora Kubica wjechał w uszkodzoną barierę, która przebiła niemalże na wylot samochód. Efektem była niemalże zmiażdżona prawa dłoń, zdewastowany łokieć i złamana kość nogi. To zapewne tylko opatrzność spowodowała, że Polak nie stracił życia.

Od tego czasu trwa walka o powrót do sportu. Robert ma wciąż problemy z funkcjonalnością prawej ręki i z tego powodu FIA zgodziła się na modyfikacje w samochodzie rajdowym.