Właścicielem salonu Lamborghini Warszawa jest firma Porsche Inter Auto Polska – działająca na naszym rynku od 2012 roku.

W grudniu 2012 r. międzynarodowy koncern Porsche Inter Auto wszedł na polski rynek przejmując 15 salonów samochodowych w Krakowie, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Rybniku, Sosnowcu, Katowicach, Tychach i w Warszawie.

W polskich salonach tej firmy można kupić auta Volkswagena, Audi, Skody, Porsche, Bentleya, VW samochody użytkowe. Od 3 lipca listę tę uzupełni także Lamborghini.

Wraz z otwarciem salonu odbędzie się oficjalna polska premiera modelu Huracan – następcy Gallardo – produkowanego w latach 2003-20013.

Lamborghini Huracan wyposażony jest w silnik V10 o pojemności 5.2 litra i mocy 610 KM. Do „setki" ten bolid przyspiesza w 3,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 325 km/h.

Foto: ACZ / Auto Świat
Lamborghini Huracan
Foto: ACZ / Auto Świat
Lamborghini Huracan

Ile kosztuje Lambo Huracan? Polskiej ceny jeszcze nie znamy, ale dla orientacji można posłużyć się ceną tego modelu w Niemczech.

Na stronie mobile.de znaleźliśmy 21 ofert sprzedaży Huracana w cenie 200-230 tys. euro, czyli ok. 840 tys. zł do 970 tys. zł. Zaokrąglając, można powiedzieć, że aby zasiąść za kierownicą Lamborghini Huracana trzeba mieć na koncie co najmniej milion zł do dyspozycji plus ok. 100 tys. rocznie na ubezpieczenie tego auta.

Lamborghini oferuje także model Aventador. Pod maską ma silnik V12 o pojemności 6.5 litra i mocy 700 KM. Osiąga 350 km/h, a do „setki" potrzebuje zaledwie 2,9 sekundy.

Foto: Auto Świat
Lamborghini Aventador LP700-4

Auto kosztuje ok. 2 miliony złotych, na polskim portalu Allegro znaleźliśmy 48 ofert sprzedaży tego modelu, przy czym oferty dotyczą w większości aut nie będących fizycznie w Polsce.

Ile samochodów Lamborghini jest zarejestrowanych w Polsce? Wg CEPiK-u na dzień 31 maja 2014 r. zarejestrowane były 64 modele Lamborghini. Właściciel salonu Lamborghini Warszawa liczy, że rocznie sprzeda ok. 10 egzemplarzy tej ekskluzywnej, sportowej marki.