Wybierz samochód

Lancia Phedra

Lancia Phedra to duży rodzinny van produkowany w ramach projektu Eurovan. Pojazd zadebiutował w 2002 roku jako następca modelu Zeta. Wcześniej wspomniany projekt powstał w połowie lat 90. i zakładał współpracę Citroëna, Fiata oraz Peugeota. Bliźniaczymi konstrukcjami Lancii Phedra były Citroën C8, Peugeot 807 oraz Fiat Ulysse, z czego Lancia oferowała najlepiej wyposażoną i najbardziej ekskluzywną wersję.

Auto miało takie samo nadwozie jak jej bracia, lecz poznać ją można było po przodzie z charakterystycznym, dużym grillem. Bardzo obszerne wnętrze mogło pomieścić od 5 do 7 osób w 3 rzędach siedzeń, z czego każdy pasażer miał do dyspozycji swój indywidualny fotel, dzięki czemu nawet w 2. lub 3. rzędzie nie będzie mu ciasno. 5-drzwiowe nadwozie było bardzo funkcjonalne dzięki znajdującym się po obu stronach, tylnych drzwiach przesuwnych. Charakterystycznym elementem są zegary umieszczone pośrodku deski rozdzielczej.

W 2007 roku dokonano drobnych zmian w wyposażeniu oraz doborze lakieru nadwozia, zwiększając ofertę w obu przypadkach. Oprócz tego zmodernizowano atrapę chłodnicy, a wnętrze poddano przeprojektowaniu. Do napędu służyły benzyniaki 2.0 R4 oraz 3.0 V6 generujące kolejno 136 oraz 204 KM. Poza tym w ofercie znajdowały się także turbodiesle JTD o pojemności 2 lub 2,2 litra, które rozwijały odpowiednio 109,120, 136 i 163 lub 128 i 170 KM. Moc kierowana była na przednią oś za pomocą 4- lub 6-stopniowej skrzyni automatycznej bądź 5- lub 6-biegowej skrzyni manualnej.

W 2010 roku zakończono produkcję Lancii Phedra, a jej następcą została Lancia Voyager.

Lancia Phedra - generacje

Lancia Phedra - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!