Wybierz samochód

Landwind X6

Landwind X6 to samochód terenowy produkowany przez chińską markę. Pojawił się na rynku w 2005 roku i bazował na Isuzu Rodeo i Oplu Fronterze.

Na pierwszy rzut oka samochód wygląda na solidny i bezpieczny, jednak zapoznając się z nim bliżej i czytając o jego testach zderzeniowych, te teorie zostają szybko rozwiane. Landwind miał zamiar eksportować swój model do Europy jako potencjalny konkurent dla europejskich marek. Pierwszy problem pojawił się właśnie przy testach zderzeniowych czołowych i bocznych. Uszkodzenia powstały wskutek tych testów były daleko poza dopuszczalną normą. Prócz tego auto miało bardzo słabe hamulce a dodatkowo dziwić może brak ABS-u czy ESP, gdzie jednocześnie do standardowego wyposażenia wchodzi m.in. klimatyzacja czy skórzana tapicerka. Dodatkowo pojazdowi zarzucało się bardzo nieprecyzyjny układ kierowniczy oraz bardzo wysokie zużycie paliwa.

Pod maską mogły pracować 2 benzyniaki i 1 diesel. W pierwszym przypadku do wyboru stał 2- oraz 2,4-litrowy motor o mocy odpowiednio 115 i 125 KM. 3-litrowa jednostka wysokoprężna rozwijała z kolei 92 KM. Napęd był przenoszony na tylne koła, a opcjonalnie można było zamówić napęd na obie osie.

Landwind X6 - generacje

Porsche 911 Targa 4S Heritage Design Edition - w duchu klasyki

Landwind X6 (2005 - )

Landwind X6 - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!