Wybierz samochód

Lexus GX

Lexus GX to luksusowy SUV pozycjonowany niżej od największego LX-a. Auto zadebiutowało na rynku w 2002 roku i zostało zbudowane na bazie mniejszej Toyoty Land Cruiser 120.

Oprócz niewielkich zmian zewnętrznych, największe różnice można było dostrzec po zajęciu miejsca w kabinie pasażerskiej. Liczne elementy drewniane na desce rozdzielczej oraz skórzana tapicerka podkreślały ekskluzywny charakter auta.

Do napędu tego 2,2-tonowego auta służyła potężna, 4,7-litrowa V8-ka o mocy 235 KM, a od 2006 roku także o drugim wariancie mocy – 270 KM. Moment obrotowy przekazywany był na przednią oś, bądź opcjonalnie na obie, za pośrednictwem 5-biegowego automatu.

W 2009 roku na rynku pojawiła się II generacja Lexusa GX (GX 460). Tym razem również większe różnice pomiędzy nim, a „uboższym” odpowiednikiem Toyoty możemy dostrzec zaglądając do wnętrza auta. Auto można wyposażyć w szereg dodatkowych systemów bezpieczeństwa, które skutecznie podnoszą także masę pojazdu, a ta zbliża się do granicy 2,5 tony.

Do napędu tego SUV-a służy 4,6-litrowa widlasta „ósemka”, która rozwija 301 KM. Druga odsłona GX-a otrzymała także nową, 6-stopniową przekładnię manualną.

Lexus GX - generacje

Które kombi z dieslem jest najlepsze?

Lexus GX II (2009 - )

Lexus GX - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!