Gwiazdą stoiska Lexusa w głównej hali genewskiego Palexpo będzie na pewno sportowy model GS F.

Foto: ACZ / Auto Świat
Lexus GS F

Tu nie będzie zaskoczenia, bo GS F pokazany został już w styczniu 2015 roku na salonie w Detroit (Michigen, USA). Teraz superauto świętować będzie europejską premierę.

GS F to prrawdziwy sportowiec – ma pod maską silnik V8 o pojemności 5 litrów i mocy 477 KM (bez doładowania!).

Lexus GS F to konkurent najmocniejszych wersji BMW i Mercedesa: M5 oraz E63 AMG. Będzie także konkurował z Jaguarem XFR-S i Cadillakiem CTS-V.

Lexus GS F ma nie tylko znakomite parametry, wyposażony też został w najnowocześniejszy system bezpieczeństwa Lexus Safety System+.

Duże zainteresowanie wywoła też koncepcyjny model LF-C2. W Europie prezentowany będzie po raz pierwszy, znamy go jednak z salonu w Los Angeles 2014.

Foto: ACZ / Auto Świat
Lexus LF-C2

Koncept LF-C2 poza tym, że nazywa się jak część do miksera jest bardzo ciekawym autem – to studium projektowe, które w takim kształcie nigdy na drogi nie wyjedzie, ale pokazuje sposób myślenia stylistów Lexusa, podpowiada jak będą wyglądały Lexusy za kilka lat.

Oprócz LF-C2 Lexus zapowiada w Genewie światową premierę kolejnego konceptu. Jednak co to będzie dowiemy się dopiero podczas dni prasowych podczas konferencji zaplanowej na wtorek 3 marca 2015 r.