Litera F zastrzeżona jest w Lexusie dla sportowych odmian. RC F jest zatem sportową wersją pokazanego w listopadzie 2013 roku w Tokio modelu RC coupe. Auto ma bardzo mocny, 5-litrowy silnik V8 o mocy ponad 450 KM. W porównaniu ze zwykłym RC ma szerszeopony i felgi, aktywny tylny spoiler, 4 końcówki układu wydechowego oraz ogromną osłonę chłodnicy o kształcie klepsydry.

Projekt powstał na bazie sportowego Lexusa LFA. Charakterystycznym elementem jest aktywny tylny spoiler, który wysuwa się przy prędkości 80 km/h, a chowa gdy kierowca zwolni do 40 km/h. Sportowym atrybutem są także 19-calowe kute felgi z lekkich stopów.

Wnętrze zostało specjalnie zaprojektowane do modelu RC F. Tablica zegarów zmienia się w zależności od wybrania przez kierowcę trybu jazdy (są 4 do wyboru). Kierowca może indywidualnie dostosować do swoich upodobań kolor wyświetlacza, rodzaj pokazywanych na nim informacji a nawet rozmiar czcionki tekstu.

Więcej szczegółów technicznych dotyczących Lexusa RC F poznamy 14 stycznia 2014 roku po oficjalnym zaprezentowaniu auta podczas Detroit Motor Show (USA).