Wybierz samochód

Lincoln Aviator

Lincoln Aviator to duży SUV produkowany przez amerykańskim koncern Ford Motor Company. Pojazd zadebiutował w 2002 roku. Konstrukcyjnie, Aviator oparty był na płycie podłogowej Forda – U-Platform. Bliźniaczymi modelami Lincolna Aviatora był Mercury Mountaineer oraz Ford Explorer, jednak Lincoln był najbardziej ekskluzywną wersją z całej trójki.

Stylistycznie, 5-drzwiowe nadwozie bardzo przypomina większego Navigatora. Wnętrze obfituje w bogate wyposażenie tj. elektrycznie sterowane fotele z pamięcią ustawienia, tempomat, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, bezkluczykowy dostęp do pojazdu oraz wykończenie ze skóry i drewna. Lincoln Aviator był, w zależności od konfiguracji, samochodem 6- lub 7-osobowym, z czego pierwszy wariant był oferowany ze stolikiem w II rzędzie pomiędzy siedzeniami.

Do napędu blisko 3-tonowego kolosa służyła 4,6-litrowa V8 generująca 306 KM. Moc kierowana była na tylne lub wszystkie koła za pomocą 5-biegowej skrzyni automatycznej. W 2005 roku zakończono produkcję Lincolna Aviator, a jego następcą został model MKX.

Lincoln Aviator - generacje

Które kombi z dieslem jest najlepsze?

Lincoln Aviator (2002 - 2005)

Lincoln Aviator - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!