- To dla nas dzień szczególny, podpisaliśmy wieloletnią umowę z Grupą LOTOS, partnerem, którym jest wielka polska firma, posiadająca jednocześnie duże zasługi w sponsoringu polskiego sportu. Rajdowe Mistrzostwa Polski zyskały godnego partnera, a 70. Rajd Polski tytularnego sponsora, który pomoże zorganizować specjalny dla naszych kibiców program towarzyszący jubileuszowi tego wielkiego, sportowego wydarzenia. Nie mam wątpliwości, że szutrowe odcinki specjalne wśród mazurskich jezior będą areną wspaniałego widowiska z udziałem znakomitych kierowców, w tym także załóg LOTOS Rally Team. W imieniu Polskiego Związku Motorowego już dzisiaj zapraszam we wrześniu do Mikołajek – powiedział Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

- Podpisanie umowy z Polskim Związkiem Motorowym to kolejny krok Grupy LOTOS ku mocniejszemu wsparciu polskiego sportu motorowego, a w szczególności rajdów samochodowych. Grupa LOTOS jest wszędzie tam, gdzie w warunkach ekstremalnych testowane są nasze paliwa i oleje – powiedział Maciej Szozda wiceprezes zarządu i dyrektor ds. handlu w Grupie LOTOS S.A.

Konferencji towarzyszyła prezentacja obu załóg oraz samochodów w barwach LOTOS Rally Team, w których startować będą w sezonie 2013. LOTOS Rally Team to nowy polski zespół rajdowy, w którego skład wchodzą załogi Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran oraz Michał Kościuszko i Maciej Szczepaniak.